Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Akcja Wywieś Flagę w Oknie po raz dziewiąty

 
 
Dodano: 26 kwietnia 2018r. przez: Admin DP

Dziewiąty już raz wspólnie z radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych i grupą społeczników zachęcać będziemy do wywieszania biało-czerwonej flag i utrwalania postaw patriotycznych. Wszystko to w ramach corocznej akcji Wywieś flagę w oknie., którą zainicjowałem w 2010 roku. Organizatorem w ramach projektu UMWETU jest Obywatelski Klub Radnych Rady Miasta Piekary Śląskie przy współpracy Stowarzyszenia Komitet Obywatelski oraz partnerów wydarzenia.

Z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 maja Święta Konstytucji 3 Maja na ulicach miasta, grupa radnych, społecznicy oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie. W sobotę, 28 kwietnia rozdamy mieszkańcom blisko 4000 chorągiewek - flag Polski (do wyczerpania zapasów). Początek o g. 9.00 na Osiedlu Wieczorka i Kozłowej Górze następnie odwiedzimy o 10:00 Szarlej i Piekary, 11:30 Kamień i Os. Powstańców 12:30 Brzeziny Śląskie i Dąbrówkę Wielką.

Patronat nad akcją objęli Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj, która w piśmie do organizatorów podkreśliła, że "W Dzień Flagi powinniśmy pamiętać również tych, którzy dla Polski zginęli z biało-czerwoną opaską na ramieniu". 
Dotychczas rozdaliśmy już ponad 20 tysięcy flag. W tym roku chcemy dotrzeć do kolejnej grupy osób. Dla najmłodszych przygotowaliśmy biało-czerwone wiatraczki- Naszą akcją chcemy przede wszystkim inspirować do barwnego i radosnego obchodzenia świąt majowych. Ten rok jest wyjątkowy, bo przecież obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości.

W ramach akcji w piątek, 27 kwietnia o g. 12.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (przy ul. Olimpijskiej w Piekarach Śląskich) wspólnie z uczniami, klubami seniora oraz wszystkimi zainteresowanymi osobami podejmiemy się po raz kolejny układania „żywej” flagi. Częścią biało-czerwonej flagi może stać się każdy kto tego dnia dołączy do nas i zmierzy się z ułożeniem kolejnej rekordowej flagi. Całość będzie uwieczniona na fotografiach i filmach. Naszą akcją udaje się zainteresować także społeczników z innych miast. Cieszy, że możemy inspirować do barwnego i radosnego obchodzenia świąt majowych.

Mniejszą flagę już o g. 9.30 również w piątek, 27 kwietnia ułożą uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 14 w Brzezinach Śląskich.

Dotychczas w Piekarach Śląskich żywą flagę, w ramach akcji, od roku 2010 r. układali kolejno uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 3, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 i Miejskiego Przedszkola nr 13, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 i w roku ubiegłym Miejskiego Gimnazjum nr 4 oraz Miejskiego Przedszkola nr 12. W roku 2016 z "żywą" flagą na terenie Kopca zmierzyli się reprezentanci wszystkich gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych (ZS 1, LO, ZSZ) a także Zespołu Szkół Podstawowo Gimnazjalnych z Radzionkowa. Rok temu ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne flagę układaliśmy w hali sportowej przy ul. Ziętka.

W obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja włączają się piekarskie placówki edukacyjne, które przygotowują również różne swoje wydarzenia, apele, spotkania.