Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Pielgrzymkowe kadry - wystawa zdjęć na piekarskim rynku

 
 
Dodano: 24 maja 2018r. przez: Admin DP

"Pielgrzymkowe kadry" - pod takim tytułem będzie można przez najbliższe tygodnie oglądać wystawę fotografii mojego autorstwa, którą przygotowałem wspólnie z Zespołem Prasowym Urzędu Miasta Piekary Śląskie.

Kolaże zdjęć prezentujące obrazy, zdarzenia, sytuacje, a przede wszystkim ludzkie emocje towarzyszące corocznej, majowej, Stanowej Pielgrzymce Mężczyzn do Matki Boskiej Piekarskiej umieszczone będą w pylonach ekspozycyjnych na piekarskim rynku przy skrzyżowaniu ul. Miarki i Bytomskiej. Ze zbioru kilkuset zdjęć, które wykonałem na przestrzeni ostatnich 10 lat podczas majowej pielgrzymki mężczyzn blisko setkę. Wybór oczywiście nie był łatwy, ale chciałem, żeby zdjęcia ukazywały nie tylko to co się dzieje na samym szczycie kalwaryjskim podczas pielgrzymki ale również wokół, zwłaszcza wśród kaplic, drogi krzyżowej jak i na ulicach otaczających Kalwarię i Bazylikę. Właśnie tam gdzie przemieszczają się pielgrzymi, często oddając się modlitwie, zamyśleniu, gdzie w skupieniu, duchowo przeżywają wizytę w Piekarach u Matki Boskiej. Zdjęcia pokazują czym jest pielgrzymka jakie duchowe i kulturowe wartości przekazuje. Być może wielu z pielgrzymów będzie się mogło nawet odnaleźć na zdjęciach, dlatego zapraszam do zapoznania się z wystawą podczas pobytu w Piekarach, zarówno w dniu pielgrzymki jak i w kolejnych dniach. Wystawa powstaje przy współudziale Zespołu Prasowego Urzędu Miasta Piekary Śląskie.

Zdjęcia wykonuję od kilkunastu lat, zazwyczaj na potrzeby prywatne, ale również dokumentując różne wydarzenia nie tylko na terenie miasta w szczególności sportowe i kulturalne. Fotografia to przede wszystkim hobby, któremu poświęcam wolne chwile. Część zdjęć można zobaczyć na mojej internetowej galerii pod adresem www.galeria.sciebiorowski.pl