Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Udział w spotkaniu "Program dla młodych"

 
 
Dodano: 15 czerwca 2018r. przez: Admin DP

Jako koordynator d/s współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Piekary Śląskie, wspólnie z przedstawicielami tejże Rady Denisem Dąbrowskim (uczeń I LO w piekarskim AZS) - zastępcą przewodniczącego MRM oraz Amelią Janiak (MG 1) i Klaudią Franiel - byłą młodzieżowa radną w Piekarach Śląskich a obecnie radną Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego oraz studentką Uniwersytetu Śląskiego wziąłem udział w Bielsku-Białej w spotkaniu inauguracyjnym "Programu dla młodych" - realizowanego przez Wydział Dialogu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego.' Spotkanie rozpoczęliśmy się od wizyty w redakcji gazety "BB" tworzonej przez młodzież, a zlokalizowanej w biurze bielskich organizacji pozarządowych. W dalszej części na placu Chrobrego uczestnicy spotkania, w tym młodzieżowi radni z Bielska-Białej oraz kilku innych miast woj. śląskiego oraz Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, a także przedstawiciele Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego wzięli udział w happeningu "Czym jest Program dla Młodych", podczas którego gościł również Przewodniczący Rady Miasta Bielska-Biała. Jednym z elementów, obok przedstawienia założeń "Programu dla młodych" młodzież ułożyła kolaż powstały ze zdjęć i napisów wycinanych z gazet.

Wspólnie z uczestnikami spotkania wymieniliśmy się doświadczeniami z funkcjonowania młodzieżowych rad w poszczególnych miejscowościach. Ostatnim punktem spotkania był udział w uroczystej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Bielska-Białej w trakcie której bieżącą działalność Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego przybliżyła piekarzanka Klaudia Franiel

Z pewnością tego typu spotkania młodych osób są potrzebne. Jest to okazja do wymiany jak zdobywania nowych doświadczeń i pomysłów osób z różnych regionów województwa śląskiego. Pozwalają też odkrywać nasz region ale i promować Piekary Śląskie.

"Program dla młodych" - jak można wyczytać w specjalnie przygotowanej broszurze informacyjnej - "ma zachęcać młodzież do angażowania się w życie publiczne. Dlatego koncentruje się on na propozycjach działań, które mają inspirować młodych, pomagać im w budowaniu relacji z różnymi środowiskami. Jego celem jest także wspieranie młodych ludzi w rozwoju umiejętności, zdobywaniu doświadczeń, odkrywaniu i pielęgnowaniu swoich pasji".