Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Młodzieżowcy z całej Polski walczyli w Piekarach Śląskich o medale OOM w Podnoszeniu Ciężarów

 
 
Dodano: 3 lipca 2018r. przez: Admin DP

Młodzieżowi sztangiści z całego kraju walczyli w dniach 29 czerwca - 1 lipca w Piekarach Śląskich o medale w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W imieniu organizatorów miałem przyjemność złożyć meldunek o gotowości organizacyjnej i wszystkich uczestników do przeprowadzenia zawodów. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj oraz Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Mariusz Jędra i Prezes Śląskiej Federacji Sportu Krzysztof Koniusz. Otwarcie uświetnił występ artystyczny uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 14. Wśród gości trzydniowej imprezy nie zabrakło piekarskich radnych oraz Krzysztofa Turzańskiego - zastępcy prezydenta miasta, radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Janusza Pasternaka, Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie Daniela Pliszki i wielu mieszkańców miasta i sympatyków sportu.

Finał podnoszenia ciężarów inaugurował Olimpiadę w woj. śląskim. W hali MOSiR wystartowało łącznie 185 zawodniczek i zawodników w wieku 16-17 lat w szesnastu kategoriach wagowych, wyłonionych w eliminacjach strefowych. W klasyfikacji wg punktów Sinclair'a kobiet najlepsza okazała się Wiktoria Wołk z MGLKS Tarpan Mrocza, a wśród mężczyzn Dominik Kmita z KS Budowlani Opole.

Największy ciężar z jakim zmagali się zawodnicy to 173 kg w podrzucie do którego udanie podchodził Jakub Zieliński (MAKS Tytan Oława) w kat. wag. + 105 kg. Na pomoście zaprezentowało się dziewięciu zawodników z klubów przynależnych do Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, którego prezes Jerzy Michura podkreśla ważność takiego startu przed własna publicznością jak i dla promocji samej dyscypliny i uprawiania Wśród startujących nie zabrakło zawodników GKS Transbed "Andaluzja".

Kat. wag. 69 kg Kobiet
Weronika Pawlik - 55 kg rwanie i 70 kg w podrzucie - miejsce 6.

Kat. wag. 62 kg Mężczyzn
Maksymilian Kafka - 72 kg w rwanie i 93 podrzut - miejsce 7.

Kat. 85 kg Mężczyzn
Paweł Dulęba, - 80 kg rwanie i 107 kg podrzut - miejsce 12.

Niestety zawodów nie ukończył Marcel Widera, który był bliski medalu, spalił jednak trzy podejścia do rwania na ciężarze 100 kg.

Na zakończenie zawodów wyłoniono najlepszych zawodników - mężczyzn w klasyfikacji Sinclair'a. Najwięcej punktów 349,78 i okazały puchar ufundowany przez Śląską Federację Sportu oraz upominki z miasta wywalczył zawodnik KS Budowlani Opole Dominik Kmita. Na miejscu drugim był Martin Stasik z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl z 338,34 pkt oraz na miejscu trzecim Łukasz Hyla z LKS Dobryszyce z 337,44 pkt. (punkty wylicza się mnożąc wyniki w dwuboju i wynikający z wagi zawodnika współczynnik Sinclair'a).

W klasyfikacji klubowej najlepszą drużyną okazał się LKS Dobryszyce z 54 pkt. Na 64 kluby, które wystawiły swoich zawodników, GKS Transbed "Andaluzja" sklasyfikowana została na miejscu 29. zdobywając 12 pkt. (wystawiając 1 zawodniczkę i 3 zawodników). W klasyfikacji Wojewódzkiej triumfowało Lubelskie z 202 pkt. Śląskie uplasowało się na miejscu 10. z 19 pkt.

Po zakończonych zawodach przyszedł czas na pierwsze podsumowania, relacje i opinie na temat imprezy. Zawody podnoszenia ciężarów były pierwszymi spośród kilkudziesięciu dyscyplin, które zostaną rozegrane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Śląskie 2018. OOM co roku organizowana jest przez inne województwo.

Sportowa Impreza tej rangi to ogromna promocja dla miasta i regionu ale i samej idei uprawiania sportu. Podnoszenie ciężarów to wymagający charakteru sport. Daje jednak zawodnikom sporo satysfakcji, zwłaszcza gdy mogą zaprezentować się przed własną publicznością. Cieszą nas pozytywne opinie gości, imprezy odnośnie organizacji wydarzenia, do której przygotowania trwały kilka miesięcy.

Podziękowania za wsparcie należą się władzom miasta i sponsorom, pracownikom piekarskiego MOSiR oraz ludziom dobrej woli, działaczom i zawodnikom sekcji podnoszenia ciężarów "Andaluzji", zwłaszcza Jackowi Mazurowi i Arturowi Boreckiemu.

Bardzo cieszą nas słowa Prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, który bardzo pozytywnie ocenił organizację OOM - finału Podnoszenia Ciężarów w Piekarach Śląskich:

-Gratuluję wszystkim medalistom, a złotym w szczególności! Gratulacje dla wszystkich trenerów.  Dziękuję na piękną walkę wszystkim uczestniczkom i uczestnikom tego turnieju, sędziom, młodzieży z obsługi, zawodniczkom i zawodnikom klubu GKS Andaluzja Transbed za "opiekę! Ludzie w Piekarach pokazali, jak organizować zawody. Zresztą tu zawsze „wychodzą” duże ciężarowe imprezy, często dźwiga się w Piekarach w różnych turniejach dla młodzieży i dorosłych. Jest w mieście klimat i dobre traktowanie podnoszenia ciężarów i klubu Andaluzja Transbed. Wielka w tym zasługa trenera Jacka Mazura. Wielkie dzięki trenerze, dziękuję Arturze Borecki, słowa uznania kieruję do pana Łukasza Ściebiorowskiego. Dobra robota, panowie – powiedział prezes PZPC Mariusz Jędra.

(źrodło www.pzpc.pl)

Było dla nas wielkim zaszczytem gościć w Piekarach Śląskich najlepszych młodzieżowych sztangistów kraju, trenerów, działaczy sportowych (wśród których nie zabrakło medalistów olimpijskich: Andrzeja Cofalika, Marcina Dołęgi, Sławomira Zawady, Krzysztofa Siemiona), kibiców i wszystkich sympatyków sportu.

Fotogaleria z zawodów:

https://photos.app.goo.gl/F85zgAeXTgKjM1rr7 - dzień I
https://photos.app.goo.gl/grdXC313qYwZqSyF6 - dzień II
- dzień III

Relacje w mediach z OOM:

http://katowice.tvp.pl/37909077/2072018-godz1850
 (materiał od 8'52")
http://www.pzpc.pl/…/piekary-slaskie-wielkie-dzieki-i-gratu…
https://piekary.pl/final-ogolnopolskiej-olimpiady-mlodziez…/
http://piekaryslaskie.naszemiasto.pl/…/final-ogolnopolskiej…

https://youtu.be/z-iVI7SfkJk - uroczystość otwarcia

Łukasz Ściebiorowski

WYNIKI ZAWODÓW: