Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
WYBORY SAMORZĄDOWE 2018
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Pielgrzymkowe kadry
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Niebieski Bajtel już po raz dziesiąty wybiegnie na boisko 16 września

 
 
Dodano: 12 września 2018r. przez: Admin DP

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Turnieju Piłkarskiego Niebieski Bajtel dla dzieci z rocznika 2006 i młodsi odbędzie się na boisku MOSiR Andaluzja przy ul. Skłodowskiej-Curie 49 w niedzielę, 16 września. Początek zaplanowano na godzinę 13.00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Festyn Rodzinny.

Turniej z inicjatywy piekarskich kibiców Ruchu Chorzów organizowany jest w tym roku przez Stowarzyszenie "Wielki Ruch" i tradycyjnie we współpracy z GKS „Andaluzja”, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich i wsparciu m.in. Fundacji "Powiatowe Dzieci" i Zakładów Mięsnych HAM oraz pozostałych partnerów. Co roku przyciąga liczne grono młodych piłkarzy i ich rodziców dopingujących swoje pociechy. Udział w imprezie zapowiedziało osiem drużyn z piekarskich dzielnic oraz gościnnie z innych miejscowości w tym ze Strumienia. Organizatorzy zapowiadają dodatkowe atrakcje jak dmuchana zjeżdżalnia, zabawy zręcznościowe, malowanie twarzy czy poczęstunek. Podczas wcześniejszych edycji turnieju często gośćmi specjalnymi byli zawodnicy Ruchu Chorzów, np. Mariusz Śrutwa, co było okazją do wspólnego zdjęcia jak i zdobycia autografów. Być może i tym razem nie zabraknie takiej niespodzianki.

Tradycyjnie oprócz nagród drużynowych wręczone będą także wyróżnienia indywidualne dla najlepszego zawodnika, strzelca, bramkarza.

Rok temu w rywalizacji "Niebieskiego Bajtla" najlepsza okazała się Olimpia Brzozowice-Kamień, która w decydującym meczu pokonała Orzeł Nakło Śląskie 2:0 w dodatkowych rzutach karnych. Najlepszą zawodniczką wybrano Amelię Kryczka (Orzeł Nakło Śl.), bramkarzem Karola Kocura (Brzozowice-Kamień). Tytuł najlepszego strzelca przypadł Szymonowi Płaczek (Juventus).

Jak co roku wspólnie z radnym Grzegorzem Gowarzewskim wytypujemy i nagrodzimy nadzieję piłkarską turnieju czyli młodego piłkarza rokującego sukcesy sportowe w przyszłości.

Dotychczasowi laureaci nagrody Nadzieję Piłkarska Turnieju "Niebieski Bajtel"

2010 - Rafał Czora
2011 - Jakub Siwek
2012 - Kacper Sadlok
2013 - Sebastian Jachna
2014 - Dominik Balon
2015 - Sonia Nierychło
2016 - Alan Nurek
2017 - Filip Rojek

Zapraszamy wszystkich do przyjścia na turniej i dopingowania młodych piłkarzy. Niebieski Bajtel to znakomita promocja sportu i samej piłki nożnej, postaw fair play i zabawy ruchowej wśród dzieci, a także właściwego dopingu. Z pewnością kibicom Ruchu, klubu z 98-letnią tradycją, organizującym już od 10 lat Turniej ale i podejmującym takie akcje jak np. odmalowywanie klas szkolnych należą się słowa uznania.

Zapraszam do odsłuchania audycji "Nasze sprawy" z 9 września w Radiu Piekary w której przybliżyłem zbliżający się Turniej piłkarski "Niebieski Bajtel" (materiał w 4'19"),