Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
WYBORY SAMORZĄDOWE 2018
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Pielgrzymkowe kadry
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Umowa o współpracy miasta Piekary Śląskie z Ruchem Chorzów

 
 
Dodano: 4 października 2018r. przez: Admin DP

Piekary Śląskie podpisały list intencyjny o współpracy z Ruchem Chorzów S.A. - czternastokrotnym Mistrzem Polski.

Podpisy pod dokumentem w środę, 3 października w sali Urzędu Stanu Cywilnego w Piekarach Śląskich złożyli Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj i Prezes Zarządu Ruchu Chorzów S.A. Jan Chrapek. To już kolejna tego typu umowa z dużym śląskim klubem.

Oczekiwany przez kibiców i sympatyków Ruchu dokument ma umożliwić wzajemną współpracę przede wszystkim sportową, promocyjną ale i biznesowa klubu z Chorzowa i miasta Piekary Śląskie

Cieszy mnie podpisanie tej umowy, bowiem wzmacnia ona możliwości promocji idei właściwego kibicowania, postaw fair play, ale i promocji sportu i piłki nożnej. Teraz nie pozostaje nic innego jak wypełnić ją treścią, a dobrą przesłanką do tego jest tutaj długa i merytoryczna rozmowa jaką wspólnie z prezydent miasta Sława Umińską-Duraj odbyliśmy z prezesem Ruchu Chorzów. Podczas dyskusji w gabinecie prezydent, prowadzonej w bardzo życzliwej atmosferze, miałem okazję podkreślić akcje społeczne piekarskich kibiców Ruchu Chorzów z turniejem Niebieski Bajtel na czele, czy odmalowywaniem szkół oraz działalność różnych akademii piłki nożnej działających w Piekarach. Prezes Jan Chrapek pytał również o stan i pozycje piekarskich klubów jaki i samych obiektów sportowych. Wyraził uznanie dla planów miasta związanych z dalszym remontem kolejnych obiektów, chociaż jak przyznał wymaga to wiele wysiłków, determinacji ale i niezbędnych środków finansowych.
Sam Ruch Chorzów również ma ambicje szybkiego powrotu do ekstraklasy, ale i co ważne uczynienie z klubu dobrze zarządzanego i ze wsparciem biznesu oraz dalszym kibiców podmiotu sportowego, którego piłkarze będą mogli walczyć o piętnasty tytuł mistrza kraju. Duże nadzieje, jak podkreślał Prezes, związane są również z planowaną budową nowego stadionu jak i jubileuszem 100-lecia klubu, który będzie miał miejsce w 2020 roku. Pozostaje mieć nadzieję, że w tym jubileuszu swoje pozytywnie odciśnie też nasze miasto i kibice niebieskich. 


Klubowi Ruch Chorzów i piłkarzom życzę kolejnych sukcesów.