Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
WYBORY SAMORZĄDOWE 2018
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Pielgrzymkowe kadry
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Dawne Piekary Śląskie w kadrach Gwarka - wystawa

 
 
Dodano: 5 października 2018r. przez: Admin DP


Piekary Śląskie w latach 70 i 80-tych i budowa osiedli mieszkaniowych, czyny społeczne, pochody, wizyty gospodarskie, pielgrzymki, procesje, codziaenne życie w mieście. To wszystko można zobaczyć na zdjęciach, które znalazły się na wystawie zdjęć pt. "Dawne Piekary Śląskie w kadrach Gwarka", którą przez najbliższe tygodnie można zobaczyć na Placu Noblistów Śląskich w Piekarach Śląskich u zbiegu ulic Bytomskiej i Karola Miarki.

Zdjęcia do wystawy, którą zainicjowałem, kilka lat temu wyszukałem, wspólnie ze zmarłym już społecznikiem Edwardem Przybyłkiem, w zasobach tygodnika "Gwarek". Wszystko to w czasie gdy poszukiwaliśmy materiałów do ówczesnej wystawy "Brzozowice-Kamień dawniej i dziś". Zasoby "Gwarka" były jednak tak bogate, chociaż wówczas mało uporządkowane, że zebraliśmy dużo więcej zdjęć, również przedstawiających pozostałe miejsca w mieście. Do wystawy przymierzałem się od dłuższego czasu, aż wreszcie udało się z aprobatą "Gwarka" pomysł zrealizować. Wystawa powstała we współpracy z Zespołem Prasowym UM Piekary Śląskie i dzięki przychylności Prezydent Miasta Sławy Umińskiej-Duraj, za co bardzo dziękuję.

Możliwość zapoznania się z archiwum zdjęć tygodnika "Gwarek" to była wspaniała lekcja historii. Część tych zdjęć ilustrowała oczywiście teksty na łamach archiwalnych wydań tygodnika. Część fotografii nie była nigdy prezentowana.


Zachęcam więc wszystkich do spaceru na Plac Noblistów Śląskich i zapoznanie się z wystawą. Zdjęcia uświadamiają jak bardzo na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat zmieniło się nasze otoczenie :)

O wystawie przeczytać można również na: 


https://piekary.pl/dawne-piekary-slaskie

https://gwarek.com.pl/gwarek/artykul/piekary-sprzed-lat-w-kadrach-fotoreporterow-gwarka