Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

W parku w Brzozowicach uczczono pamięć Trzech Bohaterów

 
 
Dodano: 19 listpada 2017r. przez: Admin

W parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach, 18 listopada odbył się, jak co roku, apel pamięci. To harcerze z hufca ZHP w Piekarach Śląskich uczcili pamięć Huberta Hatki, Józefa Hadasia i Teodora Tomy - bohaterów zamordowanych przez nazistów w 1941 roku. W uroczystości wzięli również udział Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj, młodzieżowi radni Daniel Pliszka i Denis Dąbrowski, uczniowie, mieszkańcy miasta. Na pamiątkowej płycie, znajdującej się wśród drzew przy jednej z alejek parku, delegacje złożyły  kwiaty i znicze. W imieniu radnych znicze złożyliśmy z Grzegorzem Gowarzewskim (OKR). Jak w poprzednich latach udział w tych uroczystościach to dla mnie czas wzruszenia ale i wyrażenia pamięci o bohaterach, którzy nie bali się przeciwstawić najeźdźcy i walczyć o wolną ojczyznę. Warto docenić, że jak zawsze w tych uroczystościach biorą udział również młode osoby i dzieci. Jak zauważył nowy komendant Hufca ZHP Piekary pwd. Grzegorz Ociepka, który przewodniczył temu wydarzeniu, warto aby w kolejnych latach jeszcze więcej mieszkańców brało udział w apelu.

Relacja z uroczystości również na stronie: https://hufiecpiekary.wordpress.com/2017/11/18/trzej-bohaterowie-z-piekar-slaskich/

http://piekary.pl/piekarscy-harcerze-oddali-hold-trzem-bohaterom/