Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Termomodernizacje kolejnych bloków

 
 
Dodano: 14 grudnia 2017r. przez: Admin

Kolejna ważna inwestycja realizowana jest w Piekarach Śląskich tym razem Dąbrówce Wielkiej. W dwóch budynkach mieszkalnych przy ul. Przyjaźni 269 i 270 z elewacji usuwany jest azbest, który zastępowany jest nieszkodliwym dla środowiska materiałem czyli styropianem. Nowy system poprawi ponadto estetykę i zwiększy efekt ekologiczny związany z dociepleniem bloków. Termodernizacja realizowana jest przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich, który na ten cel pozyskał środki zewnętrzne w kwocie 684.182 zł w ramach programu europejskiego 5.2.1. Gospodarka odpadami. Prace obejmują: usunięcie okładzin ścian zewnętrznych z płyt azbestowo-cementowych z izolacją cieplną, kotwienie warstwy fakturowej, wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych, wykonanie ocieplenia stropu nad ostatnią kondygnacją, remont balkonów.

Cieszy mnie ta inwestycja bo od kilku już lat mieszkańcy zwracali uwagę na zły stan elewacji. W roku 2014, jeszcze w poprzedniej kadencji rady miasta, zgłaszałem nawet zrealizowany wniosek o bieżącą naprawę zniszczonych płyt azbestowych na budynku nr 270. Po kilku latach budynki remontowane są kompleksowo. Warto zwrócić uwagę, że w ostatnim czasie w Piekarach możemy obserwować liczne inwestycje związane z termomodernizacjami budynków. Oczywiście największym projektem będzie ten realizowany na Osiedlu Wieczorka na które miasto pozyskało właśnie dofinansowanie. Zadania tego podejmują się, z dużym zaangażowaniem finansowym, również wspólnoty mieszkaniowe (np. na Os. Sowińskiego czy Os. Powstańców Śl. przy ul. Skłodowskiej, Krupy, Bp. Nankera) jak i Spółdzielnia Mieszkaniowa, która zaczęła termodernizować kompleksowo całe bloki (zarówno od strony klatek schodowych jak i balkonów - przykład wieżowce przy ul. Skłodowskiej 111 i 113) a nie tylko z jednej strony jak w większości przypadków dotychczas.

Wszystkie te działania wpisują się w "Program Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032" jak i "Program usuwania azbestu z terenu Województwa Śląskiego do roku 2032".

"Programu usuwania azbestu dla miasta Piekary Śląskie”, który przyjęliśmy uchwałą Rady Miasta z dnia 24 lutego 2011 r. obowiązuje również w naszym mieście. Zaktualizowany został uchwałą w sprawie przyjęcia "Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Piekary Śląskie na lata 2015-2032” z 28 stycznia 2016.

UCHWAŁA - POBIERZ