Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Rada Miasta przyjęła budżet miasta na rok 2018 - stanowisko Obywatelskiego Klubu Radnych

 
 
Dodano: 24 grudnia 2017r. przez: Admin

Podczas XLVI sesji Rady Miasta Piekary Śląskie, która odbyła się w czwartek, 21 grudnia w Ośrodku Kultury "Andaluzja" jednym z najważniejszych punktów, obok rozpatrzenia projektów uchwał, było przyjęcie budżetu miasta na rok 2018. Rada podjęła stosowną uchwałę zdecydowaną większością głosów. Wszystko to było poprzedzone procesem przyjęcia budżetu, a więc przedłożeniem przez prezydent miasta Sławę Umińską-Duraj do 15 listopada projektu budżetu radzie miasta, a następnie dyskusją i wyrażeniem opinii poszczególnych komisji rady oraz regionalnej izby obrachunkowej.

Sesja budżetowa rozpoczęła się jednak od wręczenia jak co roku stypendiów dla najlepszych uczniów w trzech kategoriach: stypendia naukowe, artystyczne i sportowe. W tym roku komisja stypendialna, w której brałem udział, postanowiła wyróżnić na podstawie oceny zgłoszonych wniosków 21 osób. Nie brakuje nam zdolnej młodzieży. Wszystkim jeszcze raz gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

Relacja z sesji również na stronie: https://piekary.pl/xlvi-sesja-rady-miasta-piekary-slaskie/

Poniżej przedstawiam stanowisko Obywatelskiego Klubu Radnych w sprawie budżetu miasta na rok 2018, które miałem zaszczyt przedstawić podczas sesji Rady Miasta.

Piekary Śląskie 21.12.2017 r.