Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Dbajmy o utrzymanie czystości i porządku

 
 
Dodano: 28 stycznia 2018r. przez: Admin

Tematem, który bardzo często zgłaszany jest do mnie jako radnego są sprawy dotyczące czystości i konieczności sprzątania różnych miejsc w mieście. Mimo starań służb miejskich czy też innych podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie czystości, podobnie jak w innych miastach, pojawiają się miejsca, które wymagają reakcji i interwencji. W ostatnim czasie składałem wniosek o ustawienie kosza na śmieci w rejonie terenu między przedszkolem, szkołą a żłobkiem przy ul. Skłodowskiej-Curie. Jak zauważyłem we wniosku przez wspomniany teren przemieszcza się wielu mieszkańców osiedla, uczniów szkoły jak i osób przyjezdnych. Sprawa ta (łącznie z wnioskiem o utwardzenie terenu) była już przedmiotem moich interwencji na przestrzeni ostatnich kilku lat. Pozytywnie na wniosek odpowiedziała Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj. Kosz został ustalony i w tej dość prozaicznej sprawie mogę mieć tylko prośbę o podjęcie starań o zachowanie czystości w tym czy innych miejscach. Korzystajmy z ustawionych koszy, zwracajmy też innym na to uwagę, bo przecież chodzi o nasze najbliższe otoczenie w którym na co dzień sami się przemieszczamy.
Dziękuję również za wszelkie zgłaszane uwagi w tym temacie i zwracanie uwagi na miejsca w których zalegają śmieci czy też wymagają posprzątania. Kilka tygodni temu dla przykładu interweniowałem w podobnej sprawie na ul. Makowskiego.