Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Zespół Soni Maselik laureatem Przeglądu Muzycznego SPI nie ŚPI

 
 
Dodano: 19 marca 2018r. przez: Admin

SPI nie ŚPI czyli VII Przegląd Amatorskiej Twórczości Muzycznej odbył się 17 marca w Ośrodku Kultury "Andaluzja". Impreza od pierwszej edycji organizowana jest przez Młodzieżową Radę Miasta Piekary Śląskie wspólnie z Ośrodkiem Kultury "Andaluzja" i Urzędem Miasta. W tym roku chęć zaprezentowania swojej twórczości artystycznej na scenie wyraziło kilkanaście wykonawców. Ostatecznie w części konkursowej wysłuchaliśmy 11 zespołów i solistów prezentujących różnorodne gatunki muzyczne od rocka, popu do metalu.

Jury, w składzie którego miałem zaszczyt zasiąść jako koordynator d/s współpracy z Młodzieżową Radą Miasta, obok Dyrektora Ośrodka Kultury "Andaluzja" Piotra Zalewskiego, akustyka Piotra Frisza, nauczyciel i dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej Beaty Kalus oraz Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Daniela Pliszki, pierwsze miejsce i nagrodę finansową ufundowaną przez Urząd Miasta, przyznało zespołowi Sonia piekarskiej wokalistki Soni Maselik. Drugim miejscem i możliwością występu na Dniach Miasta wyróżniliśmy projekt Rusty Rage z Tarnowskich Gór/Piekar Śląskich (kapela, która w 2016 roku wystąpiła podczas II edycji Sufler Rock Festiwal), a miejscem trzecim duet Vicky N' Packy Wiktorii Kuźniarkiewicz i Damiana Pakuły z Rudy Śląskiej. Specjalne wyróżnienia przyznaliśmy: solistce Edycie Bąk, duetowi akordeonistów Kamilowi i Denisowi Schindler oraz zespołowi Aglet. W przeglądzie, zaprezentowały się ponadto: piekarski obiecujący zespół Amok z wokalistką Karoliną Alcer oraz metalowy Last of The Crown, a także wokalistki Aleksandra Klimek, Natalia Kłonica i najmłodsza wykonawczyni Emilia Franielczyk.

Podsumowując występy wszystkich muzyków warto podkreślecić wysoki i wyrównany poziom muzyczny.

W roli konferansjerów prowadzących Przegląd na scenie oglądaliśmy młodzieżowych radnych Denisa Dąbrowskiego (ucznia I LO w AZS) i Karolinę Zorzycką (uczennicę II LO w Zespole Szkół nr 1). Pozostali młodzieżowi radni również organizacyjnie wspierali przebieg wydarzenia za co należą im się słowa uznania.

Na widowni "Andaluzji" zasiedli i występom muzyków przysłuchiwali się m.in. prezydent miasta Sława Umińska-Duraj i jej zastępca Krzysztof Turzański, radni Natalia Ciupińska-Szoska i Andrzej Wymysło oraz młodzieżowa radna sejmiku województwa śląskiego Klaudia Franiel.

Wszystkim wykonawcom życzę Wam powodzenia w dalszych etapach kariery i rozwoju artystycznego.