Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Rada Miasta wyraziła sprzeciw projektowi przenosin wydziałów sądu

 
 
Dodano: 4 czerwca 2017r. przez: Admin

Z początkiem maja pojawiła się informacja o rozważanej likwidacji w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach Zamiejscowego Wydziału VI Karnego z siedzibą w Piekarach Śląskich oraz Wydziału IV Pracy i Sekcji Wykonawczej w II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach. Sprawa dotyczyła więc bezpośrednio naszego miasta. Trudno było zaakceptować taką zmianę. W związku z tym stosowne działania podjęli posłowie z naszego regionu, władze Tarnowskich Gór oraz Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj i piekarska Rada Miasta.

Wspólnie z grupą radnych Obywatelskiego Klubu Radnych przygotowałem stosowny projekt uchwały wyrażający w stanowisku sprzeciw wobec proponowanych zmian i przenoszeniu wydziału z Piekar Śląskich. Uchwała wraz ze stanowiskiem została przyjęta jednogłośnie przez radnych podczas sesji Rady Miasta Piekary Śląskie w dniu 25 maja. Tego samego dnia, kilka godzin później podobną w treści uchwałę podjęli radni w Tarnowskich Górach. Warto tu podkreślić naszą dobrą współpracę przy tym temacie z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach Tomaszem Olszewskim. Z pewnością zdecydowany głos jednej i drugiej Rady nie mógł pozostać bez znaczenia.

"Rada Miasta Piekary Śląskie rozumie konieczność usprawniania funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Niewątpliwie jednak proponowane rozwiązania prawne i organizacyjne nie mogą ograniczać dostępu obywateli do sądów, ani utrudniać im możliwości dochodzenia swoich praw przed sądami" - zwróciliśmy uwagę w Stanowisku. Ponadto istotnym pozostawało, że na przestrzeni ostatnich lat samorząd piekarski przekazywał środki na poprawę i utrzymanie budynku przy ul. Bytomskiej 343 - siedziby wspomnianego wydziału zamiejscowego.

Dziś już wiemy, po wizycie Prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj i posła Jerzego Polaczka i rozmowach w Ministerstwie Sprawiedliwości 31 maja, że po analizie postanowiono pozostawić wydziały w dotychczasowych lokalizacjach.

Temat opisują również media w tym m.in. tygodnik "Gwarek" w którym przedstawiłem nasze stanowisko w temacie proponowanych zmian.