Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych

 
 
Dodano: 9 sierpnia 2017r. przez: Admin

W okresie wakacyjnym w budynkach oświatowych na terenie miasta trwają zarówno drobne prace porządkowe jak i duże remonty. Doposażenie placów zabaw, malowanie klas, korytarzy, naprawy, wymiany drzwi itp. Część z nich związana jest z inwestycjami budżetu obywatelskiego bądź to z reformą oświaty i zmianami jakie zajdą od września w sieci placówek oświatowych.

Dla przykładu w budynku dotychczasowego Miejskiego Gimnazjum nr 4 na Os. Powstańców Śląskich trwają przygotowania do uruchomienia Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13, która przenosi się z siedziby przy ul. Długosza. Malowanie i odnawianie klas, remont małej sali gimnastycznej Pomagają rodzice, pracownicy szkoły, służby miejskie. Akcję poprzenoszenia na poszczególne piętra najcięższych mebli. wsparli m.in. sztangiści GKS "Andaluzja".

W Miejskiej Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Bednorza w Brzezinach Śląskich pod czujnym okiem dyrektora Dariusza Bednarskiego, firma remontowa wymienia instalację elektryczną i dostosowuje pomieszczenia do potrzeb programowych szkoły. W toku jest wykonanie nowej kotłowni gazowej. W ramach inwestycji budżetu obywatelskiego modernizowana jest stołówka szkolna i zaplecze kuchenne.

W Miejskim Przedszkolu nr 15 przy ul. Skłodowskiej 104 montowany jest monitoring. Przed nami doposażenie placu zabaw (inwestycja wskazana w budżecie obywatelskim).

W Miejskim Przedszkolu nr 11 przy ul. Makowskiego wymalowano kuchnię oraz planuje się jeszcze wypełnienie gzymsu na zewnętrznej elewacji co ma uchronić budynek przez zanieczyszczeniami od gołębi.

Pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 wspierani m.in. służbami miejskimi dokonali już przenosin wyposażenia swojej placówki do dotychczasowego budynku Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Bytomskiej gdzie docelowo ma powstać Centrum Młodzieżowe.

Zmiany nastąpią w budynku Miejskiego Gimnazjum nr 1 przy ul. Armii Krajowej. Od września uczyć się tam będą gimnazjaliści (do wygaszenia gimnazjów w 2019 roku) i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej.

Największy remont trwa w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych przy ul. Bytomskiej 81 a w ramach programu "Szkoła Zawodowa na Medal" - czyli dostosowanie budynku do potrzeb szkoły zawodowej. Na ten cel miasto pozyskało 800.000 zł środków unijnych, Uwzględniając zakres prac można się pokusić o stwierdzenie, że od wewnątrz szkoła powstaje praktycznie od nowa.

Ekipom remontowym i pracownikom oraz uczniom należy życzyć, aby wszystkie prace w placówkach oświatowych przebiegały bez zbędnej zwłoki.

Na temat wakacyjnych remontów możecie Państwo przeczytać również na stronie: http://www.krzysztofturzanski.pl/2017/08/metamorfoza-zawodowki