Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Obchody Święta Niepodległości

 
 
Dodano: 27 listopada 2015r. przez: Admin

Wspólnie z radnymi - przedstawicielami Obywatelskiego Klubu Radnych, Natalią Ciupińską, Maciej Czempielem, Grzegorzem Gowarzewskim, Heleną Warczok, Andrzejem Wymysło wzięliśmy udział w obchodach Święta Niepodległości.

Wspólnie z Prezydent miasta Sławą Umińską-Duraj jej zastępcą Krzysztofem Turzańskim oraz licznymi delegacjami złożyliśmy wiązanki kwiatów pod pomnikiem bohaterów poległych w latach 1939 – 1945 w parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach-Kamieniu. Następnie udaliśmy się do piekarskiej Bazyliki gdzie została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu wraz z pozostałymi uczestnikami obchodów przeszliśmy pod pomnik "Poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie” w parku u zbiegu ulic Ziętka i Bytomskiej. Odbył się tam uroczysty apel, którego tradycyjnym elementem było złożenie wiązanek kwiatów przez licznie zgromadzone delegacje w tym m.in. Obywatelskiego Klubu Radnych oraz stowarzyszenia Komitet Obywatelski m.Piekary Śląskie.

Po zakończeniu oficjalnej części obchodów, w Miejskim Domu Kultury rozpoczęło się radosne świętowanie Dnia Niepodległości gdzie mieliśmy przyjemność, wspólnie z mieszkańcami miasta, uczestniczyć w przedstawieniu muzycznym „Rendez – vous z operetką".