Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Ze sztangistami z wizytą u Prezydent Miasta

 
 
Dodano: 14 października 2015r. przez: Admin

Wspólnie z przedstawicielami sekcji podnoszenia ciężarów GKS Andaluzja Brzozowice-Kamień - Dariuszem Szymańskim, Janem Winklerem i Jolantą Wiór oraz trenerem - Prezesem GKS Andaluzja Jackiem Mazurem i kierownikiem sekcji Arturem Boreckim gościłem, jako były zawodnik sekcji, obecnie Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, we wtorek, 13 października u Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj. Zawodnicy i trenerzy odebrali z rąk Prezydent Miasta, która z uznaniem odniosła się do włożonego trudu i wysiłku, gratulacje za ostatnie osiągnięcia na międzynarodowych pomostach. Była to też okazja porozmawiać o sytuacji nie tylko w sekcji podnoszenia ciężarów ale i całym piekarskim sporcie. W trakcie spotkania podkreślony został dla miasta również wymiar promocyjny sportu a także potrzeba zabezpieczenia niezbędnych środków finansowych na funkcjonowanie klubów sportowych Piekarach Śląskich.

Jolanta Wiór zajęła 6. miejsce w dwuboju na Mistrzostwach Europy Juniorek i Juniorów do lat 20 rozgrywanych w Kłajpedzie w dniach 2-10 października. Dariusz Szymański wywalczył natomiast 3 października złoty medal w grupie wiekowej M35 w kat. 94 kg. W dwuboju uzyskał 263 kg (118 rwanie/145 podrzut) w Europejskich Igrzyskach Masters odbywających się w Nicei na południu Francji. Na tym samym międzynarodowym turnieju Jan Winkler zdobył srebrny medal w kat.+105 kg, w grupie wiekowej M40. W dwuboju zawodnik uzyskał 245 kg (105 kg rwanie/ 140 kg podrzut).

Zawodnikom serdecznie gratuluje a wszystkim chętnym do zmierzenia się z podnoszeniem ciężarów polecam wizytę na siłowni i treningi w siłowni ciężarowców w hali MOSiR "Olimpia" przy ul. Ziętka poniedziałek-środa, piątek g. 16-18.

Foto: Artur Borecki (GKS Andaluzja), Urząd Miasta Piekary Śląskie