Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Wyłoniono laureatów Przeglądu Amatorskich Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI 2017

 
 
Dodano: 14 czerwca 2017r. przez: Admin

Po raz szósty odbył się w Piekarach Śląskich Przegląd Amatorskich Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI. W sobotę, 10 czerwca na scenie Ośrodka Kultury "Andaluzja" zaprezentowali się wykonawcy z pogranicza różnych gatunków muzycznych od bluesa przez metal, rock po rap. Wydarzenie organizowane było przez Młodzieżową Radę Miasta Piekary Śląskie wspólnie z Ośrodkiem Kultury "Andaluzja" i Urzędem Miasta Piekary Śląskie.

Jury, w składzie którego miałem zaszczyt - jako koordynator ds. Młodzieżowej Rady Miasta - zasiąść obok Piotra Zalewskiego - Dyrektora OK "Andaluzja", Piotra Frisza - informatyka-akustyka i przedstawiciela młodzieży Daniela Pliszki - wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta postanowiło pierwsze miejsce przyznać zespołowi Highfive z Bytomia w składzie Dorota Główkowska-Grzywnowicz (vocal, bas), Adam Matejczyk (gitara), Daniel Olszycka (gitara), Sebastian Grzywnowicz (perkusja). Zespół zachwycił publiczność i jury wykonując własne utwory "Lokomotywa", "Rozkminy bez spiny", "Bananowy Gangster & Johnny Kakao". Nagrodę finansową dla zwycięzców przyznał Urząd Miasta Piekary Śląskie. Zespół będzie miał ponadto możliwość wystąpić podczas Dni Miasta Piekary Śląskie.

Drugie miejsce przyznano zespołowi Trash Metalowemu Prosecutor a trzecie Deklaracja. Wyróżnienia trafiły do solistów Łukasza "Deathcraft" Walczaka z Rudy Śląskiej i piekarzanina Sławomira Solawy z projektu Slan Gang.

W porównaniu do poprzednich edycji SPI NIE ŚPI formuła została rozszerzona o możliwość występów nie tylko zespołów ale i solistów. Z pewnością wpłynęło to na uatrakcyjnienie imprezy. Warto podkreślić wysoki poziom wszystkich wykonań. Organizatorzy wyrażali nadzieję, ze w kolejnych latach na scenie pojawi się jeszcze więcej wykonawców. W Piekarach Śląskich i regionie nie brakuje zdolnych muzycznie osób.

Fotogaleria z SPI nie ŚPI 2017

https://goo.gl/photos/Mdv8egiAGmAL8JkR7

Zachęcam również do uczestnictwa w pozostałych wydarzeniach odbywających się w placówkach kulturalnych w Piekarach Śląskich. Informacji można szukać na stronach internetowych:

www.mdkpiekary.pl

www.okandaluzja.pl

www.ddkpiekary.com.pl

www.biblioteka.piekary.pl