Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Jubileusz 40-lecia Chóru "Święta Barbara"

 
 
Dodano: 19 września 2017r. przez: Admin

Działający przy parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Piekarach Śląskich - Kamieniu Chór "Święta Barbara" obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia działalności. Specjalne uroczystości odbyły się w niedzielę, 17 września. W trakcie mszy św. o 14.30 w kamieńskim kościele w intencji członków chóry i zmarłych chórzystów nie zabrakło śpiewu w wykonaniu jubilatów, który przykuł uwagę licznie zebranych uczestników nabożeństwa. Następnie podczas części oficjalnej, która odbył się w domu parafialnym nie zabrakło podziękowań i życzeń dla chóru, zwłaszcza ze strony innych zaprzyjaźnionych chórów a także Śląski Związek Chórów i Orkiestr. Specjalny okolicznościowy list w imieniu Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj odczytał Naczelnik Wydziału Edukacji Michał Sojka.

W imieniu Obywatelskiego Klubu Radnych miałem również przyjemność przekazać serdeczne życzenia dla "Świętej Barbary" - owocnej działalności, wytrwałości, wsparcia ludzi dobrej woli, uznania środowiska lokalnego oraz Błogosławieństwa Bożego.

Prezes Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr Roman Warzecha wręczył również zasłużonym członkom chóru brązowe, srebrne i złote Odznaki Honorowe Związku.

Chór "Święta Barbara" powstał w roku 1977 z inicjatywy ówczesnego proboszcza w Kamieniu ks. Eugeniusza Górnika. Następnie o jego funkcjonowanie zabiegali kolejni proboszczowie ks. Ludwik Kieras i Dariusz Borowiec oraz księża wikariusze. Przez lata uświetniał wiele mszy św., uroczystości religijnych zarówno w macierzystej parafii jak i na terenie Śląska oraz poza regionem.

Chórem dyrygowali: od 1977 do 1995 Stefan Tryba, od 1995 do 2008 Piotr Gajos, od roku 2009 Agnieszka Sochanek. 

Obecny Zarząd Chóru tworzą: dyrygent - Agnieszka Sochanek; prezes - Marek Ledwoń; zca-prezesa - Małgorzata Dworaczek; skarbnik - Joanna Kurzac; sekretarz - Justyna Cichowska; członek - Paweł Rosa; kronikarz - Małgorzata Dworaczek.

Próby odbywają się w środy o godz. 17.00 w salce parafialnej.