Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

 
 
Dodano: 24 września 2017r. przez: Admin

Wybory na kolejną roczną kadencję Młodzieżowej Rady Miasta odbędą się w środę, 27 września.

W piekarskich szkołach podstawowych z klasami gimnazjalnymi, gimnazjalnych i szkołach ponadgimnazjalnych - Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych oraz I Liceum Ogólnokształcącym w AZS uczniowie wybierać będą po dwóch przedstawicieli do edukacyjno-konsultacyjnego organu jakim jest Młodzieżowa Rada. Powołane przez dyrektorów szkolne komisje wyborcze, są odpowiedzialne za przeprowadzenie wyborów. Czynne i bierne prawo wyborcze mają uczniowie będący mieszkańcami Piekar Śląskich.

Osobny tryb wyboru mają piekarzanie, którzy uczą się poza naszym miastem. Dla nich zgodnie ze statutem przewidziane są trzy miejsca. Wybranymi będą te osoby, które przedstawią Przewodniczącemu Rady Miasta rekomendację dyrektora szkoły, do której uczęszczają oraz uzyskają największą liczbę ważnych podpisów na liście poparcia. Ważność wyborów postanowieniem stwierdzi Przewodniczący Rady Miasta. Następnie nie później niż w terminie jednego miesiąca odbędzie się sesja inauguracyjna.

Dla wielu młodych osób, co mam okazję jako koordynator d/s współpracy z MRM obserwować, to z pewnością ciekawa lekcja demokracji, zasad funkcjonowania miasta ale i zaangażowania społecznego. Działalność w młodzieżowej radzie daje im też, co obserwuję już od kilku lat wśród kolejnych młodzieżowych radnych, poczucie, że samorząd czy to piekarski czy jakikolwiek inny tworzą oni sami. Są jego częścią za niego odpowiadają i mają możliwość go kształtować.

Audycja Radia Piekary "Nasze sprawy" z 24 września 2017 na temat wyborów do MRM.

NAGRANIE