Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Uroczysta sesja Rady Miasta i wyróżnienia dla piekarskich klubów sportowych

 
 
Dodano: 25 czerwca 2017r. przez: Admin

Dwa piekarskie kluby - KS Orzeł Biały Piekary Śląskie (Brzeziny Śląskie) i Górniczy Klub Sportowy "Andaluzja" Brzozowice-Kamień otrzymały honorowe wyróżnienie "Zasłużony dla Miasta Piekary Śląskie". Wręczenie nagrody odbyło się podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która odbyła się w czwartek, 22 czerwca w Miejskim Domu Kultury z okazji 80-lecia usypania Kopca Wyzwolenia i 70-lecia nadania Piekarom Śląskim praw miejskich. Podczas sesji jako Rada Miasta podjęliśmy również uchwałę w sprawie upamiętnienia wspomnianych jubileuszy. Uchwała, zgodnie z nowym Statutem Miasta, została podjęta przez aklamację.

Klub KS Orzeł Biały Piekary Śląskie wychował 5 olimpijczyków (ich pomnik znajduje się w Brzezinach Śląskich). Posiada sekcję piłki nożnej, która trenuje i rozgrywa mecze na własnym obiekcie. W sezonie 2016/2017 A-klasy piłkarze wywalczyli ponownie awans do ligi okręgowej. Prezesem jest Tadeusz Wieczorek. Górniczy Klub Sportowy "Andaluzja" Brzozowice-Kamień w tym roku obchodzi jubileusz 95-lecia. Uroczystości odbędą się w dniach 22-23 lipca. Piłkarze, którzy w latach 90-tych występowali nawet w III lidze obecnie grają w bytomskiej A-klasie. Przez lata z sekcji wyłoniło się przez lata wielu znakomitych piłkarzy, trenerów, działaczy sportowych, którzy zasilali również inne kluby. Piłka nożna w GKS "Andaluzja" integruje wokół sportu niezliczone ilości dzieci i młodzieży z terenu całych Piekar Śląskich a zwłaszcza Brzozowic-Kamienia.

Sekcja podnoszenia ciężarów od roku 1968 aż do dziś przeplatała swoje występy drużynowe w I i II lidze. Obecnie kilkudziesięciu zawodników startuje nq szczeblu wojewódzkim, krajowym jak i europejskim w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych w rożnych grupach wiekowych. Największe sukcesy osiągają w startach indywidualnych. Przykładem mogą tu być m.in. Sandra Spyra oraz obecnie Jolanta Wiór (m.in. złota medalistka Mistrzostw Polski i Młodzieżowych Mistrzostw Polski, czwarta zawodniczka Mistrzostw Europy Juniorek do lat 17 i brązowa medalistka w rwaniu; uczestniczka Mistrzostw Świata juniorów w Peru gdzie uplasowała się na 8 pozycji). Trzy zawodniczki "Andaluzji" są członkiniami kadry Polski Juniorek: Jola Wiór, Wiktoria Barzak, Magdalena Dulęba. Przez lata medale w różnych kategoriach wiekowych zdobyli również panowie, m.in.: Krzysztof Obrzud, Damian Idzik, Waldemar Lipiński, Krzysztof Bukarz, Marcin Dębski. W swoim dorobku sztangiści „Andy” mają również medale Mistrzostw Polski Weteranów: Marek Tokarz, Waldemar Lipiński, Dariusz Szymański, Artur Borecki, Jan Winkler a nawet tytuły Mistrzów Świata jak Jacek Mazur (1999 Glasgow). Działacze i zawodnicy sekcji aktywnie angażują się w działalność zarówno Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów jak i Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów pełniąc przez lata funkcje członków władz związkowych czy trenerów kadr.

W tym roku jubileusz obchodzi również Dzielnicowy Klub Sportowy Czarni Kozłowa Góra, który świętuje 65-lecie istnienia. Piłkarze występują w A-klasie. Prezesem jest Krzysztof Zając.

Fragment audycji Radia Piekary "Nasze sprawy" z 25 czerwca 2017 poświęconej relacji z przyznania nagrody Zasłużony dla Miasta Piekary Śląskie (KLIKNIJ)

<