Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

W temacie zasobów mieszkaniowych Spółki Ano/Arrada

 
 
Dodano: 29 września 2017r. przez: Admin

Porządek sesji Rady Miasta Piekary Śląskie, która odbyła się 28 września w Ośrodku Kultury "Andaluzja" przewidywał m.in. punkt: Informacja nt. aktualnego etapu postępowania dotyczącego budynków należących do zasobu firmy Zarządca Ano Sp. z o.o. (dawniej Arrada). Zaproszenie do uczestnictwa w sesji zostało wystosowane przez Przewodniczącego Rady do Syndyka Upadłości "Zarządca Ano" Sp. z o.o. Orzeł s.k.a. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą we Wrocławiu. Niestety pismem z dnia 18 września poinformował radnych, że jest "zmuszony odmówić uczestniczenia w obradach XLII Sesji Rady Miasta Piekary Śląskie". Dalej stwierdził, że zapytania do niego można składać za pośrednictwem reprezentantów Miasta w radzie wierzycieli. A tych pytań jest sporo. Bardzo wiele kierują do nas radnych sami mieszkańcy zasobów tzw. "Arrady", zwłaszcza z terenu Brzezin Ślaskich, gdzie tych mieszkań jest najwięcej. W trakcie sesji wyraziłem swoją dezaprobatę dla nieobecności syndyka i to z powodów jakie przedstawił w piśmie. Dlaczego syndyk nie chciał się spotkać z radnymi - reprezentującymi mieszkańców trudno powiedzieć. Przecież chodziło tylko o to, żeby odpowiedzieć na nurtujące pytania i ew. rozwiać różne wątpliwości.

Bieżącą sytuacje w temacie tych mieszkań omówił za to prezes miejskiej spółki Nieruchomości Brzeziny Sp. z o.o. Jarosław Jagiełło oraz Zastępca Prezydenta Miasta Krzysztof Turzański.

Trudno nie zauważyć, że bieżące i najpilniejsze naprawy w budynkach tzw. "Arrady" są wykonywane i w dużej mierze dzięki zaangażowaniu w temat Prezydent Sławy Umińskiej-Duraj i jej zastępcy. Mieszkańcy oczekują jednak większych remontów i zakończenia całej sprawy. Z pewnością ze strony miasta - prezydent, nas radnych jest determinacja do takiej finalizacji. Czy będzie również po stronie syndyka czas pokaże. Póki co możecie Państwo oczywiście zgłaszać również do nas ew. sprawy związane z budynkami "Ano/Arrady". Będziemy starać się przekazywać je do syndyka. Takie tematy w ostatnim czasie do mnie spłynęły od Państwa.