Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Komisja EKiS Rady Miasta na wyjazdowym posiedzeniu w MSP 13 i MSP 14

 
 
Dodano: 30 września 2017r. przez: Admin

Komisja Edukacji, Kultury i Sportu podczas wyjazdowego posiedzenia 27 września gościła w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 14 w Brzezinach Śląskich. Jednym z punktów posiedzenia, który jako przewodniczący komisji zaproponowałem radnym, było bowiem zapoznanie się w działalnością i budynkiem szkoły, która obchodzi w tym roku jubileusz 125-lecia istnienia. Oficjalne uroczystości, jak zapowiedział dyrektor placówki Dariusz Bednarski odbędą się 19 maja 2018 r. Przedstawił ponadto radnym i przybyłym gościom obrad działalność szkoły, liczne sukcesy (bardzo wysoko oceniona ostatnia ewaluacja), zwłaszcza sportowe uczniów i to mimo tego, że tak naprawdę wyremontowaną i dostosowaną do potrzeb salę gimnastyczną MOSiR szkoła ma do dyspozycji dopiero od roku. Szkoła od dwóch lat posiada monitoring. Do dyspozycji uczniów jest powstałe już wcześniej boisko szkolne. W trakcie ostatnich miesięcy wymieniono instalację elektryczną., odnowiono część klas. Najważniejszym była jednak zmiana systemu ogrzewania budynku z węglowego na gazowy. Przy pracach remontowych i porządkowych, dużym zaangażowaniem wykazała się zarówno dyrekcja szkoły jak i sami jej pracownicy i rodzice. W najbliższym czasie zrealizowana będzie jeszcze  modernizacja stołówki szkolnej i doposażenia zaplecza kuchennego (w ramach wygranego projektu z budżetu obywatelskiego). W dalszych planach jest ponadto wymiana okien od strony placu szkolnego. W szkole bardzo duży nacisk stawia się na bezpieczeństwo i kulturę uczniów. Od niedawna można podziwiać piękny mural, który staraniem dyrekcji, nauczycieli, rodziców i sponsorów ozdobił podwórko szkolne.

W dalszej części obrad komisji radni zwiedzili pobliską halę sportową MOSiR przy ul. Drzymały, która przeszła generalny remont i stała się prawdziwą wizytówką nie tylko Brzezin Śląskich ale i całego miasta.

Intensywny porządek posiedzenia obejmował ponadto wizytę w budynku Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 im. Powstańców Śląskich z włączonymi oddziałami Miejskiego Gimnazjum nr 4 przy ul. M. Skłodowskiej-Curie. Pierwsze tygodnie wspólnego funkcjonowania klas podstawowych i wygaszanych gimnazjalnych w jednym budynku przybliżyła dyrektor Bogusława Hanzel. Jak mogliśmy się dowiedzieć gimnazjaliści bardzo chętnie w razie potrzeby pomagają najmłodszym dzieciom z podstawówki w korzystaniu z obiektu. Tutaj również dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców, pracowników szkoły i urzędu miasta w trakcie wakacji wyremontowano kilka klas, szatnie oraz małą salkę sportową. Dostosowano i wyposażono także klasy do potrzeb zarówno pierwszoklasistów i siódmoklasistów (m.in. klasy do fizyki, chemii). Dyrektor oprowadziła radnych po salach lekcyjnych, sali sportowej, bibliotece, świetlicy i stołówce (słowa uznania dla pań przygotowujących posiłki dla uczniów). Jedną z ważniejszych potrzeb jest remont toalet. W przyszłym roku minie 30 lat od oddania budynku (wtedy jeszcze tylko jednej części) dla edukacji. Pierwszy rok szkolny rozpoczął się w 1988 roku (wtedy jako Szkoła Podstawowa nr 6).

Warto jeszcze dodać, że na początku obrad komisji (jeszcze w MSP 14) radni zapoznali się z działalnością doradców metodycznych w mieście. Zagadnienia z tym związane omówił naczelnik wydziału edukacji UM Michał Sojka. Następnie o swojej działalności mówiła czwórka piekarskich doradców metodycznych. Pojawiły się głosy o potrzebie większego wsparcia dla metodyków jak i częstszych spotkań z wydziałem edukacji. Generalnie warto pamiętać, że doradcy metodyczny są w Piekarach Śląskich i zwłaszcza grono nauczycielskie może z ich pomocy i szkoleń korzystać.