Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

III Test Wiedzy Obywatelskiej

 
 
Dodano: 23 kwietnia 2016r. przez: Admin

III Test Wiedzy Obywatelskiej – Piekarski Gimnazjalista Omnibus, który organizuję wspólnie z Komitetem Obywatelskim, Fundacją Andrzeja S. Piecucha "Powiatowe Dzieci", Obywatelskim Klubem Radnych przy wsparciu Śląskich Składów Węgla i Piekarni "Tradycja" oraz firmy GeoRock i Elektro-Com odbędzie się we wtorek, 26 kwietnia o godz. 10.00 w Miejskim Gimnazjum nr 4 przy ul. Skłodowskiej 108. Weźmie w nim udział 50 uczniów reprezentujących wszystkie piekarskie gimnazja.

Zwycięzca testu uzyska tytuł: „Piekarski Gimnazjalista Omnibus 2016”. Okazją do jego przeprowadzenia są zbliżające się: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja oraz obchodzona w tym roku rocznica 1050-lecia Chrztu Polski Uczestnicy testu odpowiadać będą na pytania, które opracowałem, z szerokiego zakresu wiedzy obywatelskiej i społecznej w tym: kultury, sportu, ekonomii, historii, geografii, miasta, regionu jak i państwa polskiego. Chcemy sprawdzić wiedzę wynikająca z zainteresowań i obserwacji przez młodzież otaczającej nas rzeczywistości i najważniejszych wydarzeń w świecie, miejsc i zjawisk społecznych. Zwycięzca otrzyma tytuł Piekarskiego Gimnazjalisty Omnibusa 2016.

Indywidualnie uczniowie będą walczyć o atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jedną z nich będzie wycieczka do Europarlamentu Europejskiego. Nie zabraknie oczywiście dodatkowych okolicznościowych nagród. Wyłonione zostanie ponadto najlepsze piekarskie gimnazjum, którego uczniowie uzyskają najwięcej punktów.

Honorowy Patronat nad Testem objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek oraz Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj. Patronat medialny sprawuje Radio Piekary i "Przegląd Piekarski".

Podczas pierwszej edycji Testu, która odbyła się w 2014 roku zwyciężył Karol Krawczyk z Miejskiego Gimnazjum nr 4 a drużynowo Miejskie Gimnazjum nr 2. W ubiegłorocznej edycji 2015 triumfował Mateusz Wołowczyk z Miejskiego Gimnazjum nr 2 a drużynowo najlepsze okazało się Miejskie Gimnazjum nr 4.

Kto zwycięży w tym roku, przekonamy się 26 kwietnia.

Najlepsza szóstka uczniów weźmie udział 19 maja w Teście Wiedzy Obywatelskiej - Super Gimnazjalista Omnibus w którym zmierzy się z reprezentacją gimnazjalistów z siedmiu miejscowości ościennych: Bobrownik, Wojkowic, Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Bytomia, Radzionkowa, Świerklańca.