Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Rada Miasta udzieliła Prezydent Miasta absolutorium

 
 
Dodano: 24 czerwca 2016r. przez: Admin

Rada Miasta Piekary Śląskie udzieliła Prezydent Miasta Sławie Umińskiej-Duraj absolutorium za wykonanie budżetu miasta za rok 2015. Stosowną uchwałę przegłosowano niemal jednogłośnie, przy 21 głosach za i 1 wstrzymującym się podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 23 czerwca w Miejskim Domu Kultury.

Absolutorium – to akt prawny (w naszym przypadku uchwała), który dokonywany jest poprzez organ uprawniony (Radę Miasta) na podstawie przedstawionego sprawozdania rachunkowego (sprawozdanie z wykonania budżetu miasta). Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego (w tym przypadku Prezydenta Miasta) w określonym przedziale czasowym.

W imieniu Obywatelskiego Klubu Radnych przedstawiłem na sesji Rady Miasta stanowisko w sprawie udzielenia Prezydent Miasta absolutorium.

Foto źródło: (UM Piekary Śląskie)