Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Pielgrzymkowe kadry
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
 
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Brzozowice-Kamień na fotografii i filmie
     
 

 


(Kliknij w obrazek aby powiększyć)

Wystawa "Brzozowice-Kamień na fotografii i w filmie dawniej i dziś" w Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej odbyła się 5.11.2010 roku w Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej. Dopisała frekwencja a osoby, które odwiedziły wystawę miały możliwość zobaczenia ponad 400 archiwalnych zdjęć ze zbiorów mieszkańców Piekar Śląskich oraz zdjęcia współczesne mojego autorstwa przedstawiające Brzozowice-Kamień.
Pojawiały się dyskusje, wspomnienia jak i wzruszenia gdy ktoś odnajdywał siebie lub swoje budynki, ulice na zdjęciach.
Oczywiście wystawa ta jest tylko pewną zachętą do rozszerzenia tematu przez nas podjętego, bowiem prosimy każdego kto znajdzie w swoich domowych zbiorach zdjęcia archiwalne z tej dzielnicy Piekar Śląskich o informacje. Warto takie zdjęcia zarchiwizować w formie elektronicznej, tak jak zrobiliśmy to ze zdjęciami przekazanymi nam przez mieszkańców Piekar Śląskich na wystawę.
Dziękuję również w imieniu pozostałych organizatorów (Pana Edwarda Przybyłka, Marcina Strzeleckiego i Waldemara Tracza) WSZYSTKIM tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji wystawy. Szczególne podziękowania w tym miejscu dla Pań: Anny Musz, Agaty Peła, Agnieszki Jaguś-Obrębskiej i Ewy Ściebiorowskiej za wsparcie przy ekspozycji zdjęć.

Film zaprezentowany na wystawie można również zobaczyć na stronie internetowej:
https://www.youtube.com/watch?v=_JFRN9pJoxI


Duże zainteresowanie wystawą zmobilizowało nas do  dodatkowej prezentacji zebranych materiałów co miało miejsce w salce parafialnej Parafii Św. Św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu w weekend 13-14 listopada 2010 roku. Frekwencja dopisała i również tam wystawa i prezentacja filmu cieszyła się dużym zainteresowaniem.