Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Budka Band zwycięzcą II edycji Sufler Rock Festiwal

 
 
Dodano: 14 października 2016r. przez: Admin

Druga edycja Sufler Rock Festiwalu - piosenek Budki Suflera odbyła się w sobotę, 8 października w Ośrodku Kultury "Andaluzja".

W części konkursowej zgromadzonej publiczności swoje interpretacje kilku wybranych utworów z repertuaru Budki Suflera jak i własne autorskie zaprezentowały zespoły: Rusty Rage (z utworami "In the cage"; "Requiem nad ranem", "Nawiedzony dom"); Strzyga ("Martwe morze", "Planeta smoka", "Maria II") Budka Band ("Nawiedzony dom", "Za ostatni grosz", "Nie wierz nigdy kobiecie", "Twoje radio") i Mass Solitude ("Martwe morze", "Noc komety" i utwór własny). W jury, w pracach którego miałem również wielki zaszczyt uczestniczyć, zasiedli dwaj słynni muzycy, członkowie Budki Suflera, Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki. Występy zespołów oceniali ponadto prof. Krzysztof Gajdka, Piotr Zalewski - dyrektor OK Andaluzja. Główna nagroda finansowa ufundowana przez muzyków Tomasza Zeliszewskiego i Mieczysława Jureckiego powędrowała do zespołu Budka Band. Zespół został również zaproszony przez Mieczysława Jureckiego na przyszłoroczną edycję Festiwalu Solo Życia w Lublinie. Werdykt został pozytywnie przyjęty przez publiczność, której występ Budki Band bardzo się podobał. - Cieszymy się, że mogliśmy wystąpić przed piekarską publicznością i przed tak uznanymi muzykami zespołu Budka Suflera. Traktowaliśmy ten występ promocyjnie, ponieważ gramy razem dopiero od roku. Cieszy nas bardzo zwycięstwo i fakt ciepłego przyjęcia przez fanów i sympatyków dobrej muzyki, którzy zgromadzili się w Piekarach Śląskich - podsumował udział w Festiwalu Krzysztof Grajczak, lider zespołu Budka Band.

Wyróżnienie i specjalną nagrodę Radia Piekary oraz zaproszenie na sesję nagraniową od studia MaQ Records z Wojkowic otrzymał duet Strzyga.

W drugiej części festiwalu przed publicznością ze swoimi recitalami zaprezentowały się dwa zespoły. Paweł Palej z zespołem Hengelo, zwycięzca Festiwalu Solo Życia 2014 oraz zespół V Bieg, który ma w repertuarze covery piosenek Budki Suflera. Nie zabrakło też niespodzianek jak występ 9-letniego Łukasza, który na pianinie zagrał "Jolka, Jolka pamiętasz" i "Cisza jak ta" oraz 11-letniej Julii, która zaprezentowała się w tańcu towarzyskim.

Na zakończenie Festiwalu wystąpiła aktorka i piosenkarka Izabela Trojanowska która przez lata była związana z Budką Suflera. Wraz ze swoim zespołem zaprezentowała swoje największe przeboje w tym m.in. "Wszystko czego dziś chcę", "Brylanty" "Karmazynowa noc", które znakomicie rozruszały publiczność. Wokalistka zapowiedziała również ze sceny swoją nową płytę przygotowywaną wspólnie z Janem Borysewiczem, a która wkrótce ukaże się na rynku.

Patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj. Patronat medialny sprawowały: TVP 3 Katowice, "Dziennik Zachodni", Radio Piekary, "Przegląd Piekarski".

Podziękowania kieruję do wszystkich, którzy wsparli w przygotowaniach organizatorów Festiwalu - Ośrodek Kultury "Andaluzja": sponsorom, darczyńcom i patronom.

Festiwalowi towarzyszył XI Ogólnopolski Zlot Fanów Budki Suflera, który po raz drugi odbył się w Piekarach Śląskich.