Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Rada Miasta uchwaliła budżet miasta na rok 2017

 
 
Dodano: 23 grudnia 2016r. przez: Admin

W trakcie przedświątecznej sesji Rady Miasta, która odbyła się w czwartek, 22 grudnia w Ośrodku Kultury "Andaluzja" uchwaliliśmy budżet miasta na rok 2017 przedłożony przez Prezydent Sławę Umińską-Duraj. Tak jak rok temu przyjął on formę tzw. "budżetu zadaniowego". W trakcie dyskusji nad projektem budżetu miasta w imieniu grupy radnych w tym Obywatelskiego Klubu Radnych, złożyłem poprawkę, która uzyskała poparcie, zwiększającą o dodatkowe 144.000 zł wydatki na "dotacje celowe na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków na terenie miasta Piekary Śląskie". Za przyjęciem całego projektu budżetu głosowało 19 radnych a 3 wstrzymało się od głosu. Nikt nie głosował przeciw.

„Budżet trudny, ale ambitny. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się go zrealizować. Tak dużych środków na inwestycje jeszcze nie było. Miasto, które przeznacza mniej niż 12 procent – przestaje się rozwijać. My mamy niemal dwa razy tyle – idziemy w dobrym kierunku. Przed nami rok wielkich inwestycji. To nie będzie mój sukces – to będzie nasz wspólny sukces i miasta Piekary Śląskie. Dziękuję wszystkim współpracownikom i radnym za pracę nad jego ostatecznym kształtem” - oceniła Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj.

Głosowanie nad budżetem poprzedziły w ostatnich tygodniach dyskusje i opiniowanie projektu na poszczególnych komisjach Rady Miasta.

W trakcie sesji w imieniu Obywatelskiego Klubu Radnych przedstawiłem w formie stanowiska opinię o projekcie budżetu na rok 2017. Zachęcam do zapoznania się z treścią tej opinii, która przybliża główne założenia przychodów, wydatków i zaplanowanych inwestycji.

Z pełną treścią projektu budżetu miasta możecie się Państwo zapoznać poprzez stronę:

http://www.bip.piekary.pl/?a=28013

Zdjęcia (UM Piekary Śląskie oraz J. Kozera)