Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Kolejne spotkanie z mieszkańcami w ramach dyżurów radnych

 
 
Dodano: 6 lutego 2017r. przez: Admin

Kolejne spotkanie z mieszkańcami, które kontynuujemy wspólnie z radnym Grzegorzem Gowarzewskim w ramach dyżurów radnych, już blisko od 6 lat, odbyło się tradycyjnie w pierwszy poniedziałek miesiąca w Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Skłodowskiej 83. Podczas lutowego dyżuru przybyła grupa mieszkańców, która zainteresowana była tematem prac nad zmianami w statucie miasta oraz rolą mieszkańców i możliwością zabierania przez nich głosów w trakcie obrad poszczególnych komisji Rady Miasta. Zwyczajowo, co sam stosuję w praktyce jako przewodniczący jednej ze stałych komisji Rady Miasta a mianowicie Edukacji, Kultury i Sportu, w tematach i dyskusjach, które się odbywają zainteresowane osoby mają możliwość wypowiedzi czy zadania pytania. Przypomnę, że obrady komisji jak i sama sesja Rady Miasta są jawne i otwarte. Informacje o poszczególnych posiedzeniach komisji i sesji Rady znajdziecie Państwo m.in. w zakładce Rada Miasta na stronie www.piekary.pl Podczas dyżuru radnych gościł też dzielnicowy z rejonu Osiedla Powstańców Śląskich i Brzozowic-Kamienia. Wymieniliśmy uwagi, przekazywane nam przez mieszkańców, związane z bezpieczeństwem i zagrożeniami w całym mieście oraz poszczególnych dzielnicach. Pojawiła się istotna kwestia monitoringu w rejonie skrzyżowania ulic Brzechwy i Skłodowskiej. Tu jednak potrzebna jest modernizacja całego systemu monitoringu w mieście aby można było go efektywnie rozbudowywać o kolejne kamery. Ze strony dzielnicowego jest wola kontynuowania takich spotkań o czym z pewnością będziemy Państwa informować.

Kolejny dyżur radnych już 6 marca o g. 17. Poza tym do dyspozycji są również telefony kontaktowe do wszystkich radnych Obywatelskiego Kluby Radnych.