Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
 
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Działalność społeczna - projekty
     
 

GKS Andaluzja Brzozowice-Kamień – Klub z 94-letnimi tradycjami w którym miałem przyjemność być w latach 2006 - 2011 członkiem zarządu a wcześniej zawodnikiem sekcji podnoszenia ciężarów w latach 1992-2001. Nadal wspieram działalność GKS Andaluzja jako działacz sportowy, członek klubu. id orku 2014 członek komisji rewizyjnej. Założony w roku 1922, przez lata wielosekcyjny, obecnie z sekcją piłki nożnej (klasa okręgowa) i podnoszenia ciężarów (I liga państwowa i starty indywidualne). W roku 2007 ukazała się książka poświęcona historii klubu „85 lat GKS Andaluzja Brzozowice-Kamień w Piekarach Śląskich. Suplement 2002-2007”, której byłem współautorem. Opisałem w niej działalność sekcji podnoszenia ciężarów właśnie w latach 2002-2007. Podobną tematykę podjąłem w opracowaniu „Z dziejów podnoszenia ciężarów w Piekarach Śląskich (do roku 1999) zamieszczonym w pracy zbiorowej „Z dziejów oraz współczesności kultury fizycznej i turystyki w Piekarach Śląskich” (Katowice 2009, wyd. AWF w Katowicach i ZSZ w Piekarach Śląskich). Rozszerzenie tego tematu prezentowane było przeze mnie w roku 2010 w odcinkach na łamach gazety „Przegląd Piekarski” w cyklu „Historia podnoszenia ciężarów w Piekarach Śląskich”. W roku 2012 z okazji jubileuszu 90-lecia klubu wydana została ponownie książka mojego i Jacka Skuty autorstwa: „90 lat GKS Andaluzja Brzozowice-Kamień w Piekarach Śląskich” gdzie tak jak poprzednio podsumowałem działalność sekcji podnoszenia ciężarów.

Śląski Związek Podnoszenia Ciężarów – jako aktywny zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów GKS Andaluzja w latach 1992-2001 a następnie od 2003 roku sędzia sportowy w tej dyscyplinie i działacz sportowy w roku 2008 zostałem wybrany (ponownie w 2012) do Zarządu Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów w którym odpowiadam przede wszystkim za działania marketingowe związku. Jak prawie każdy związek sportowy również i Ś.Z.P.C. boryka się z licznymi problemami finansowymi, dlatego też i w tym miejscu ponawiam apel do wszystkich osób a zwłaszcza przedsiębiorców o wsparcie finansowe, które będzie przeznaczone na organizacje startów młodzieży klubów woj. śląskiego w zawodach podnoszenia ciężarów. Wszystkich zainteresowanych pomocą w tym zakresie proszę o kontakt. Liczy się każda złotówka.

Komitet Obywatelski miasta Piekary Śląskie – Stowarzyszenie, którego początki sięgają roku 1989, kiedy to w wyniku przeobrażeń politycznych powstawały w Polsce Komitety Obywatelskie. Piekarski pozostał do dziś i nieprzerwanie od przeszło 20 lat uczestniczy w życiu społecznym i politycznym miasta głównie poprzez swoich przedstawicieli w Radzie Miasta. Ciekawostką niech będzie fakt, że pierwszym przewodniczącym KO był obecny poseł, Minister Transportu w latach 2005-2007 Jerzy Polaczek. Przez wiele kolejnych lat przewodniczącym KO pozostawał Wiesław Umiński, który przez cały czas cieszy się poparciem pozostałych członków stowarzyszenia. W grudniu 2013 roku nowym przewodniczącym został Dariusz Kańtoch. W roku 2006 przystąpiłem do tego szacownego gremium a pod koniec 2009 roku członkowie KO podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego obdarzyli mnie zaufaniem i wybrali do składu Zarządu Komitetu Obywatelskiego gdzie objąłem funkcję sekretarza, którą pełnię również podczas kolejnej (od 5.12.2013) kadencji zarządu.

Śląsk XXI - w roku 2007 brałem udział w powoływaniu działającego przez kilka lat Stowarzyszenia „Śląsk XXI” a następnie zostałem w nim członkiem Komisji Rewizyjnej. Rada Społeczna Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich – W roku 2007 jako przedstawiciel wojewody śląskiego zostałem powołany do Rady Społecznej Szpitala Miejskiego. Rada Szpitala zakończyła swoją działalność wraz z zakończeniem działalności medycznej przez Szpital w formie Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Ostatnie posiedzenie odbyło się 18.06.2010 r. Działalność Rady Szpitala to jeden z trudniejszych „odcinków” (jak to kiedyś mawiano) bowiem w tym czasie szpitalem kierowało czterech dyrektorów, strajkowali pracownicy, NFZ ograniczał środki finansowe, a co najważniejsze szpital w wyniku decyzji Rady Miasta ze stycznia 2010 r. został zlikwidowany i powołany w ramach nowej struktury prawnej jako Piekarskie Centrum Medyczne. Zetkniecie się z tymi problemami a zwłaszcza z uwagami mieszkańców dotyczącymi działalności szpitala to dla mnie cenne doświadczenie i wiedza o problemach służby zdrowia, którą mogę wykorzystać pełniąc funkcję radnego.

Projekt UMWETU - Projekt UMWETU to realizacja pomysłu na różnego rodzaju akcje społeczne. Projekt UMWETU to nie nazwa organizacji. Uczestników poszczególnych akcji nie łączą żadne formalności, a jedynie chęć wykonania konkretnego zadania. UMWETU powstało na bazie kombinacji pierwszych liter nazwisk trójki założycieli: Umińska, Wesołowski, Turzański. W akcje społeczne UMWETU na przestrzeni ostatnich kilku lat zaangażowało się już kilkadziesiąt osób. Do tej pory spośród wielu organizowanych w ramach projektu akcji wspierałem: Szkolne boiska (powstało boisko do siatkówki plażowej przy Miejskim Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II); Miss Piekar Śląskich (fotografie podczas I, II i III edycji oraz sesja zdjęciowa kandydatek III Gali Miss Piekar Śląskich 2010); Mistrzostwa Piekar Śląskich w zjeździe rurą (zabawa dla dzieci z Piekar w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach, którą miałem przyjemność uwieczniać na zdjęciach); Odnowienie siedziby Polskiego Związku Niewidomych w Piekarach Śląskich (kwiecień 2010 - akcja odmalowania pomieszczeń PZN – drobna pomoc z mojej strony przy malowaniu, ale mam nadzieję, że przydatna) oraz akcje realizowane z mojej inicjatywy: „Wywieś flagę w oknie” (rozdawanie mieszkańcom Piekar Śl. flag Polski 30.04.2010, 30.04.2011, 28.04.2012, 27.04.2013, 26.04.2014, 25.04.2015, 20.04.2016) z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 maja Święta Konstytucji 3 Maja) oraz „Brzozowice-Kamień na fotografii i w filmie. Dawniej i dziś” – najważniejsza dla mnie bo to realizacja pomysłu, na zebranie zdjęć i materiałów filmowych przedstawiających Brzozowice-Kamień (jedną z dzielnic Piekar Śląskich) na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Do tego projektu zaprosiłem Marcina Strzeleckiego, Edwarda Przybyłka i Waldemara Tracza a końcowe efekty zaprezentowaliśmy 5 listopada 2010 roku w trakcie wystawy w Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich przy ul. Skłodowskiej 83. Bardzo duże zainteresowanie zaprezentowanymi zdjęciami i filmem przyczyniło się do powtórzenia wystawy w dniach 13-14.11.2010 w salce parafialnej Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu. Prawie wszyscy zainteresowani otrzymali również materiał zdjęciowy i film zaprezentowany na wystawie w formie elektronicznej. W zamierzeniach są kolejne wystawy, czas pokaże w jakim rozmiarze uda się je zrealizować... W roku 2014 w Piekarach Śląskich odbył się 29 kwietnia I Test Wiedzy Obywatelskiej „Piekarski Gimnazjalista Omnibus”, którego jestem autorem. Kontynuowany był w kolejnych latach, 29 kwietnia 2015 - II Test i 26 kwietnia 2016 III Test. Ponadto w roku 2016, 19 maja odbędzie I edycja Testu Wiedzy Obywatelskiej - Super Gimnazjalista Omnibus dla gmin sąsiednich z Piekarami Śląskimi.

Fan Club Budki Suflera – Budka Suflera to zespół, którego jestem słuchaczem i fanem od roku 1993. Muzyka tej formacji towarzyszy mi prawie każdego dnia. Wiążą się z tym również wyjazdy na koncerty, poznawanie innych fantastycznych osób, dla których ten zespół stanowi ważny element ich codzienności oraz uczestnictwo w zlotach fanów Budki Suflera. Podczas dziesięciu dotychczasowych zlotów wspierałem organizacyjnie ich przebieg co zawsze było dla mnie wielka przyjemnością i wypełnieniem tej pasji a zarazem pewnej słabości jaka mam wobec tego zespołu.

Sufler Rock Festiwal - to impreza, którą zainicjowałem a swoją premierę miał 12 września 2015 roku. Organizowany w Ośrodku Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich. Pierwsza edycja przyciągnęła na widownie grono sympatyków twórczości Budki Suflera bowiem celem festiwalu jest wyłonienie zespołu lub wykonawcy, który najlepiej zinterpretuje piosenki Budki Suflera. Zwycięzcom pierwszej edycji został zespół Ash'n'Becher z Radzionkowa, który wykonał utwory "Czas ołowiu" i "Nie wierz nigdy kobiecie" i autorski "Cug". Całość imprezy zakończył występ gwiazdy festiwalu zespołu WIEKO w skład którego wchodzą tak uznani na polskim rynku muzycy jak: Robert Chojnacki (eks De Mono), Mieczysław Jurecki (eks Budka Suflera), Jacek Królik (eks Brathanki), Grzegorz Kupczyk (eks Turbo), Ryszard Sygitowicz (eks. Perfect) i Tomasz Zeliszewski (eks. Budka Suflera). 8 października 2016 roku odbędzie się druga edycja festiwalu.