Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Wywieś flagę w oknie - podsumowanie

 
 
Dodano: 02 maja 2016r. przez: Admin

W ramach VII edycji akcji "Wywieś flagę w oknie" organizowanej wspólnie przez Stowarzyszenie Komitet Obywatelski i Obywatelski Klub Radnych ułożyliśmy w tym roku biało-czerwoną "żywą" flagę, która powstała na terenie, ważnym nie tylko dla piekarzan, Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Bez wcześniejszych prób udało się to osiągnąć wspólnie z zaproszonymi na Kopiec blisko 900 uczniami piekarskich i radzionkowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz przedstawicielami Klubów Seniora "Radość", "Sielanka" i Dziennego Domu Pomocy Społecznej a także Uniwersytetem III Wieku. Wszyscy na początku wydarzenia, wspólnie z Prezydent Miasta Sławą Umińską-Duraj, obecnymi radnymi Grzegorzem Gowarzewskim i przybyłymi mieszkańcami, odśpiewaliśmy hymn Polski.

Wyrażam nadzieję, że wartości, które niosą ze sobą barwy biało-czerwone, godło czy też hymn uda się przenosić do życia codziennego. Akcja kolejny raz potwierdziła też, że mamy wspaniałą młodzież, która potrafi zaangażować się społecznie.

Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 zaakcentowali też niebieskimi barwami kwiecień jako miesiąc wiedzy na temat autyzmu.

Przed wizytą na Kopcu Wyzwolenia odwiedziłem z flagami, jak co roku, jedno z piekarskich przedszkoli i tym razem było to Miejskie Przedszkole nr 15. Dzieci odśpiewały hymn i ułożyły bardzo "żywą" flagę. Brawa dla przedszkolaków za wiedzę na temat podstawowych symboli narodowych.

W sobotę, 30 kwietnia rozdaliśmy na ulicach miasta tysiące biało-czerwonych flag, wiatraczków i baloników. Od kilku już lat zachęcamy w ten sposób mieszkańców nie tylko Piekar Śląskich do świętowania i okazywania przywiązania do symboli i barw narodowych. Nie zabrakło okazji do rozmów z mieszkańcami o świętach majowych jak i o sprawach miasta i problemach mieszkańców. Cieszę się, że akcja, którą zainicjowalem w roku 2010 trwa do dziś.

W sobotę flagi mieszkańcom na ulicach miasta rozdawali m.in.: członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Komitet Obywatelski; radni Obywatelskiego Klubu Radnych. W rozdawanie flag w sobotę zaangażowała się również młodzież szkolna a zwłaszcza członkowie Młodzieżowej Rady Miasta.

Podziękowania kieruję dla wszystkich uczestników oraz Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka i Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj za Honorowy Patronat. Słowa uznania kierujemy ponadto do partnerów akcji za okazane wsparcie.

W wydarzenia związane z obchodami Dnia Flagi RP i Święta Konstytucji 3 Maja zaangażowały się również pozostałe piekarskie przedszkola i szkoły. "Żywa" flaga została m.in. ułożona w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 11. Biało-czerwoną flagą został również na zewnątrz udekorowany Zespół Szkół im. M. Grzegorzewskiej.

Zapraszamy do fotorelacji. Zdjęcia dzięki. uprzejmości: Radosław Cięciel, Adam Telisz, Iwona Makarska ("DZ"), Łukasz Ratkowiak (SKY PRO VIDEO). KLIK

Materiał "Teleexpressu": KLIK

Materiał "Aktualności" KLIK