Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Akcja "Wywieś flagę w oknie" - relacja

 
 
Dodano: 5 maja 2017r. przez: Admin

Święta majowe w tym Dzień Flagi RP za nami. Jak co roku od 8 lat przeprowadziliśmy jako grupa radnych OKR i członków Komitetu Obywatelskiego wraz ze społecznikami w ramach projektu UMWETU VIII edycję akcji "Wywieś flagę w oknie".

W piątek, 28 kwietnia odwiedziłem przedszkolaków. Tym razem m.in. z Miejskiego Przedszkola nr 3, 11, 13. W każdym z nich miałem okazję przekonać się, że dzieci nawet w tak młodym wieku znają najważniejsze symbole narodowe. W ramach akcji ułożyliśmy ponownie z uczniami "żywą flagę". Tym razem, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, pod dachem hali MOSiR przy ul. Ziętka. Planowo mieliśmy spotkać się na terenie Kopca Wyzwolenia. W tym patriotycznym wyzwaniu wzięło udział blisko 300 osób, w tym uczniowie i nauczyciele Miejskiego Gimnazjum nr 2, Akademickiego Zespołu Szkół, piekarskie kluby seniora: „Radość” i „Sielanka”, prezydent miasta Sława Umińska-Duraj, radni: Stanisław Plajzner, Natalia Ciupińska-Szoska, i Andrzej Wymysło. Jak zawsze kieruję podziękowania i słowa uznania dla wszystkich, którzy stali się częścią "żywej" flagi. Oczywiście wiele piekarskich placówek oświatowych włączyło się w obchody świąt majowych organizując również na swoim terenie uroczyste akademie i akcje nawiązujące do barw narodowych.

W przededniu majowych świąt rozdaliśmy blisko 4000 biało-czerwonych chorągiewek oraz setki balonów i wiatraczków.

W akcje włączyli się społecznicy (m.in. Dariusz Pilarczyk, Małgorzata Bednarek), radni miejscy (Obywatelskiego Klubu Radnych – Natalia Ciupińska-Szoska, Andrzej Wymysło, Grzegorz Gowarzewski) i przedstawiciele młodzieżowej rady miasta (Amelia Janiak, Julia Makszysz, Aleksandra Żakowska, Denis Dąbrowski i Daniel Pliszka), członkowie Komitetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta chętnie przyjmowali flagi, którymi jak możemy zaobserwować udekorowali okna. Wielu deklarowało, że posiada i co roku wywiesza duże, płócienne flagi.

Na zaproszenie Komendanta Straży Granicznej podpułkownika Czesława Koniecznego wspólnie z prezydent Piekar Śląskich Sławą Umińską-Duraj i Przewodniczącym Rady Miasta Piekary Śląskie Piotrem Buchwaldem wziąłem udział 2 maja w uroczystej odprawie funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej Lotniska w Katowicach-Pyrzowicach z okazji Dnia Flagi RP. Była to okazja do przybliżenia naszej piekarskiej akcji "Wywieś flagę w oknie" oraz przekazać symboliczne chorągiewki-flagi Polski. Tym samy kolejny raz z naszą akcja wyszliśmy poza Piekary Śląskie. W odprawie wzięli udział m.in. major Grzegorz Nowakowski i Kapitan Przemysław Starczewski oraz przedstawiciele m.in. Policji i Służby Celnej.

Przekazaliśmy na ręce Komendanta chorągiewki-flagi Polski w ramach naszej akcji "Wywieś flagę w oknie".

Honorowym patronatem akcję objęli Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek oraz Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Oficjalnie miejskie obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 96. rocznicy Wybuchu III Powstania Śląskiego odbyły się pod Kopcem Wyzwolenia gdzie odprawiono uroczystą Mszę Świętą koncelebrowaną w intencji Ojczyzny. Delegacje, w tym Obywatelskiego Klubu Radnych, złożyły u stóp Kopca wiązanki kwiatów.

Zdjęcia dzięki uprzejmości:

www.fotoekspresja.pl, Urząd Miasta Piekary Śląskie, Straż Graniczna Katowice-Pyrzowice, Mateusz Brol, archiwum własne