Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


----Aktualności
----O mnie
----RADA MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE
----Akcja wywieś flagę
----Działalność społeczna
----Brzozowice-Kamień na fotografii i w
filmie
----Galeria Fotografii
----Piekary w obiektywie
----Historia Podnoszenia Ciężarów w Piekarach Śląskich
----W mediach
----Polecane strony
----Polecane miejsca
----Budka Suflera
----Kontakt
 
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności
     
 

Jubileusz 90-lecia GKS „Andaluzja” Brzozowice-Kamień

 
 
Dodano: 3 sierpnia 2012r. przez: Admin

W sobotę 28  lipca odbył się jubileusz GKS „Andaluzja” Brzozowice-Kamień Założony w roku 1922 klub świętował jubileusz 90-lecia istnienia. Na stadionie w Kamieniu atrakcji nie brakowało. Najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach i konkursach przygotowanych specjalnie na tę okoliczność przez Związek Zawodowy Ratowników Górnicznych. Następnie rozpoczął się mecz piłki nożnej Akademii Piłkarskiej GKS Andaluzja kontra rodzice. Zakończył się on remisem 3:3. Oficjalne otwarcie uroczystości rozpoczęło się o godz. 15.00. Miałem wielki zaszczyt poprowadzić przebieg imprezy i na wstępie przywitać wszystkich zebranych gości na czele z Prezydentem Miasta i Radnymi a także przedstawicieli związków piłki nożnej i podnoszenia ciężarów oraz miejscowych klubów i stowarzyszeń. Szczególnie serdecznie powitania skierowałem do zebranych zawodników, trenerów, działaczy sportowych i kibiców bo to przecież dzięki nim klub istnieje już tyle lat.. Następnie odbyło się przemówienie Prezesa GKS „Andaluzja” Jacka Mazura. Przybliżył on historię klubu, działające dziś sekcje piłki nożnej i podnoszenia ciężarów. Podziękował wszystkim za zaangażowanie w jego działalność i życzył kolejnych sukcesów i tego aby klub mógł dalej funkcjonować. Tego również życzyli goście uroczystości. Prezydent Miasta nawiązał również do Mistrzostw Polski Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów, które odbyły się w czerwcu w Piekarach Śląskich i podziękował wszystkim za ich sprawną organizację. Życzenia przekazali również Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Krzysztof Seweryn, przedstawiciel KWK „Piekary” dyr. Andrzej Nowak oraz przedstawiciele piekarskich klubów a także Prezes HKS Szopienice Ginter Płaza. W uroczystościach wziął udział radny z Kamienia Grzegorz Gowarzewski. Bardzo miłą i podniosłą częścią uroczystości było udekorowanie odznaczeniami działaczy i zawodników „Andaluzji”.


-----Odznaczeni przez Śląski Związek Piłki Nożnej zostali
(wręczane przez Józefa Komandzik – vice-prezesa ŚZPN i Władysława Drożdzala – Przewodniczącego Komisji Odznaczeń ŚZPN):
Brązową Odznaką Honorową Śl.ZPN: Przemysław Fitkowski, Marcin Siwek, Daniel Sobociński.
Srebrną Odznaką Honorową Śl.ZPN: Halina Bielecka, Sebastian Gojowczyk, Tomasz Kotalczyk, Jacek Mazur.
Złotą Odznaką Honorową Śl.ZPN: Piotr Korus, Mirosław Okorski, Jacek Skuta, Dariusz Stańczyk, Paweł Wyciślok
Odznaczeni przez Podokręg Bytom (wręczali Krzysztof Seweryn – Prezes i Julian Rakoczy – vice-prezes ds. organizacyjnych):
Jacek Mazur, Jacek Skuta, Janusz Hupert, Tadeusz Moj, Dariusz Stańczyk, Marcin Siwek, Piotr Nowak, Krzysztof Konik, Andrzej Głogowski, Dariusz Cwielong, Kamil Dymek, Mirosław Woźnik
-----Odznaczenia przyznane dla zasłużonych działaczy przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów (wręczane przez Stanisława Wyszomirskiego – Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej PZPC): Halina Bielecka, Sandra Bednarczyk, Jacek Mazur, Robert Zielińśki, Marek Tokarz, Dariusz Szymański, Waldemar Lipiński, Artur Borecki, Stefan Rabstein, Łukasz Ściebiorowski.
-----Wyróżnienia za długoletnie i godne reprezentowanie barw klubowych przygotował też klub a uhonorowani zostali:
-----Z ramienia sekcji piłki nożnej: Henryk Nowak, Czesław Bartoszek, Piotr Skórka, Dariusz Stańczyk, Wojciech Baron, Arkadiusz Główka, Piotr Cichoń, Dariusz Dyszy, Sebastian Gojowczyk.
-----Z ramienia sekcji podnoszenia ciężarów: Jan Idzik, Waldemar Lipiński, Marek Tokarz, Dariusz Szymański, Sandra Spyra, Artur Borecki, Sandra Bednarczyk, Krzysztof Obrzud, Sebastian Tokarz.
-----Głównym punktem obchodów był mecz: oldboje GKS „Andaluzja” (trener Maksymilian Trela)  kontra I drużyna GKS „Andaluzja” (trener Dariusz Ficulak). Była to znakomita okazja aby spotkać piłkarzy, którzy przez ostatnie lata reprezentowali klub i stanowili o jego sile zwłaszcza tych grających na początku lat 90-tych w III lidze. Zakończył się on wynikiem 2:5 dla I drużyny. Bramki strzelali dla zwycięzców: Rafał Kutyniok, Michał Śmierzchalski (3), Kamil Dymek a dla oldbojów: Przemysław Fitkowski i Marcin Grzech. Po meczu nie zabrakło części muzycznej w której zagrały zespoły Blend i Kule na Mole. Sobotnie spotkanie zakończyła dyskoteka.
-----Odbyła się również prezentacja książki autorstwa Jacka Skuty – vice-prezesa klubu, byłego piłkarza i trenera  i mojej osoby „90 lat GKS Andaluzja Brzozowice-Kamień w Piekarach Śląskich” poświęcona historii klubu, działających w niej sekcji a zwłaszcza piłki nożnej i podnoszenia ciężarów. Książkę jak i okolicznościowe proporczyk i odznakę można nabyć w sekretariacie klubu.
-----W niedzielę 29 lipca w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu odbyła się uroczysta msza św. w intencji klubu i wszystkich jego zawodników, trenerów, działaczy i kibiców. Ks. Proboszcz Ludwik Kieras życzył też klubowi kolejnych sukcesów, przetrwania na sportowej mapie a przede wszystkim chętnej młodzieży do uprawiania sportu.

Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim z którymi przez ostatnie 20lat miałem okazję w klubie wspólnie działać i jako zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów i jako członek zarządu. Działalność w klubie uczy wiele szacunku dla ludzi i historii GKS „Andaluzja”.
            Bardzo miłym wydarzeniem podczas obchodów jubileuszowych „Andaluzji” było dla mnie przyjęcie odznaczenia Zasłużony Działacz Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów wręczone z rąk Stanisława Wyszomirskiego – Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej PZPC.

Życzę wszystkim zawodnikom, trenerom i wszystkim zaangażowanym w działalność klubową sukcesów w przyszłości, satysfakcji z wykonywanych zadań i kolejnych jubileuszy klubowych.


Łukasz Ściebiorowski