Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
WYBORY SAMORZĄDOWE 2018
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2018-2023
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Dawne Piekary w kadrach Gwarka
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Pielgrzymkowe kadry
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
 
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Dawne Piekary w kadrach Gwarka
     
 
Piekary Śląskie w latach 70 i 80-tych i budowa osiedli mieszkaniowych, czyny społeczne, pochody, wizyty gospodarskie, pielgrzymki, procesje, codzienne życie w mieście. To wszystko znalazło się na wystawie zdjęć, pt. "Dawne Piekary Śląskie w kadrach Gwarka", która prezentowana była jesienią na Placu Noblistów Śląskich w Piekarach Śląskich u zbiegu ulic Bytomskiej i Karola Miarki. Zdjęcia do wystawy, którą zainicjowałem, wyszukałem kilka lat temu, wspólnie ze zmarłym już społecznikiem Edwardem Przybyłkiem, w zasobach tygodnika "Gwarek".

Inspiracją do przeszukania archiwum tygodnia "Gwarek" było poszukiwanie materiałów do ówczesnej wystawy "Brzozowice-Kamień dawniej i dziś".

Zasoby "Gwarka" były jednak tak obszerne, chociaż wówczas mało uporządkowane, że zebraliśmy dużo więcej zdjęć, również przedstawiających pozostałe miejsca w mieście. Po czasie postanowiłem je zaprezentować szerszemu kręgu zainteresowanych osób. Wystawa powstała we współpracy z Zespołem Prasowym UM Piekary Śląskie i dzięki przychylności Prezydent Miasta Sławy Umińskiej-Duraj oraz redakcji tygodnia "Gwarek", za co bardzo dziękuję.

Możliwość zapoznania się z archiwum zdjęć tygodnika "Gwarek" to wspaniała lekcja historii. Część tych zdjęć ilustrowała oczywiście teksty na łamach wydań tygodnika. Część fotografii nie była nigdy prezentowana. Zdjęcia uświadamiają jak bardzo na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat zmieniło się nasze otoczenie :)

Na temat wystawy można było również przeczytać w mediach lokalnych.

P.S. Wykorzystywanie zdjęć i ich kopiowanie tylko za zgodą autorów wystawy!