Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Małgorzata Kopydłowska Piekarskim Gimnazjalistą Omnibusem 2017

 
 
Dodano: 28 kwietnia 2017r. przez: Admin

Rozstrzygnięto IV Test Wiedzy Obywatelskiej, który odbył się w Miejskim Gimnazjum nr 4. Zwyciężyła Małgorzata Kopydłowska z Miejskiego Gimnazjum nr 2 i otrzymała tytuł Piekarski Gimnazjalista Omnibus 2017.

W najlepszej szóstce uczestników uplasowali się również: Kinga Skutnik (MG1) na miejscu 2, Mateusz Wójcik (MG4) m. 3, Weronika Bochenek (MG4) m. 4, Mateusz Lubos (MG3) m. 5, Anna Czech (MG1) m.6. Grupa ta reprezentować będzie miasto 8 maja w Teście - Super Gimnazjalista Omnibus gdzie zmierzy się z młodzieżą z miast ościennych. W konkursie wzięło udział 45 gimnazjalistów ze wszystkich piekarskich gimnazjów (MG1,2,3,4 i ZSK)

Młodzież odpowiadała na przygotowane przeze mnie pytania z szerokiego zakresu tematyki. Kolejny raz potwierdziła, że jest zainteresowana różnymi zjawiskami społecznymi i dziedzinami wiedzy od historii, sztuki, geografii po literaturę i sport. (np. jakie ważne rocznice obchodzą w tym roku Piekary Śląskie; w jakim miejscu Prezydent RP podpisał ustawę o związku metropolitalnym, kto sprawuje władzę uchwałodawczą w województwie; gdzie znajduje się pomnik "Dziewięciu z wujka"; o czym opowiada film "300 mil do nieba"; kto jest autorem hejnału Piekar Śląskich)

Konkurs prowadziłem wspólnie z radnymi Heleną Warczok i Natalią Ciupińską-Szoska. W sprawdzaniu prac pomagały również społeczniczki P. Małgorzata i Ewa. Jedną z głównych nagród była wycieczka do Brukseli do Parlamentu Europejskiego ufundowana przez Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka, który objął, wraz z Prezydent Piekar Śląskich Sławą Umińską-Duraj Honorowy Patronat nad wydarzeniem. Prezydent miasta gratulując zwycięzcom wyraziła nadzieję, że ciekawości świata im nie zabraknie i chętnie będą chłonąć wiedzę o otaczających ich zjawiskach.

Test organizowany był przez Obywatelski Klub Radnych, Stowarzyszenie Komitet Obywatelski oraz Fundacje "Powiatowe Dzieci" przy wsparciu firm Śląskie Składy Węgla, Piekarnia "Tradycja", GeoRock, Elektro-Com, EkoPark, Stowarzyszenie Pro Fortalicium. W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim instytucjom i osobom, które wspierają organizację Testu.