Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Niebieski Bajtel wybiegł na boisko po raz ósmy

 
 
Dodano: 24 czerwca 2016r. przez: Admin

Turniej Piłkarski "Niebieski Bajtel", który miałem zaszczyt ponownie prowadzić, odbył się po raz ósmy na boisku MOSiR "Andaluzja". Zorganizowany, 12 czerwca, tradycyjnie przez Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów "Niebiescy" we współpracy z MOSiR, GKS "Andaluzja" i przy wsparciu Stowarzyszenia Ruch Chorzów, Fundacji "Powiatowe Dzieci" oraz radnego Grzegorza Gowarzewskiego zgromadził na boisku piłkarzy z rocznika 2004 i młodszych. Na trybunach zasiadło natomiast wielu kibiców - rodziców grających bajtli. Zwyciężyła drużyna Olimpia I Osiedle Wieczorka (w składzie z zawodnikami MKS Olimpia), która w finale pokonała Pogoń Ruda Śląska 2:1. Na miejscu 3 sklasyfikowano piłkarzy Olimpi IV Brzozowice-Kamień, którzy w bezpośrednim meczu pokonali Olimpię II Centrum 2:0. Kolejne miejsca zajęły drużyny: 5. Kozłowa Góra, 6. Brzeziny Śląskie, 7 Olimpia II Manhattan oraz na 8 Sokół Orzech (poza konkursem).

Przyznano również nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Michał Franielczyk(Olimpia I),
Bramkarz: Jakub Turchoński (Pogoń Ruda Śląska),
Strzelec: Fabian Brewczyk (Olimpia I).

Specjalne wyróżnienie dla najmłodszego zawodnika: Mariusz Gumny (Orzeł Brzeziny). Nagrody wręczał m.in. obok przedstawicieli organizatora i Jacka Skuty (w przeszłości trener i zawodnik "Andaluzji") oblegany przez kibiców piłkarz Ruchu Chorzów Przemysław Bargiel. W roku 2013 roku sam uczestniczył w Turnieju Niebieski Bajtel jako ówczesny zawodnik zwycięskiej drużyny UKS Ruch Chorzów.

Specjalną nagrodę, jak co roku, wręczyłem w swoim imieniu i radnego Grzegorza Gowarzewskiego dla nadziei piłkarskiej turnieju. Po wspólnej analizie z trenerami, którzy również na co dzień obserwują młodych graczy, przyznaliśmy ją Alanowi Nurkowi (Olimpia I). Piłkarz ten już teraz się wyróżnia i rokuje na rozwój kariery. Obserwujemy później ich poczynania w młodzieżowej czy nawet dorosłej piłce. Liczymy, że któryś z nich w przyszłości będzie mógł grać w najlepszych klubach a nawet w reprezentacji Polski Były emocje na boisku ale cieszę się z wyróżnienia, które zmobilizuje mnie do jeszcze lepszej gry. W przyszłości chciałbym grać w klubie ekstraklasy, najlepiej w Ruchu Chorzów a nawet w klubach europeskich np. Realu Madryt. Marzę również o reprezentacji - podzielił się swoimi wrażeniami zawodnik.

Organizatorzy przygotowali również dla wszystkich uczestników upominki a dla najlepszych nagrody, puchary i dyplomy. Nie zabrakło atrakcji i zabaw dla wszystkich dzieci, którzy przybyli na stadion. Było m.in. malowanie twarzy, dmuchany zamek, poczęstunek.

Spotkania sędziowali Grzegorz Wójcik i Dariusz Pradela. Warto podkreślić dobrą organizację i rodzinną atmosferę imprezy. Paweł Kupiec - jeden z trenerów zwycięskiej drużyny (MKS Olimpia) ocenił: Cieszy wysoki poziom turnieju oraz duża ilość uczestników z każdej dzielnicy piekarskiej. Przebiegał bardzo sprawnie. Liczę również, że udział w takich turniejach, zwłaszcza dla tych wyróżnionych, będzie w przyszłości procentował i każdy z młodych zawodników dalej będzie nad sobą piłkarsko pracował. Praca z dziećmi i młodzieżą w Akademii MKS Olimpia na pewno przynosi efekty sportowe.

Słowa godna pochwały i podziękowania za organizację Turnieju należą się sympatykom Ruchu Chorzów. Z pewnością warto organizację tego typu pozytywnych wydarzeń wspierać.