Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Niebieski Bajtel zagrał po raz siódmy

 
 
Dodano: 10 września 2015r. przez: Admin

"Strzelaj, podaj, goool, niebiescy, Ruch, Ruch, Ruch, super, wygraliśmy!" to emocje i okrzyki jakie towarzyszyły siódmej edycji turnieju piłkarskiego Niebieski Bajtel, który odbył się w sobotę, 5 września na boisku MOSiR „Andaluzja” w Brzozowicach-Kamieniu. Przeprowadzony przez Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów "Niebiescy" we współpracy z GKS „Andaluzja” i MOSiR zgromadził na boisku młodzież z rocznika 2003 i młodszych z piekarskich dzielnic oraz gościnnie z Rudy Śląskiej, Tarnowskich Gór, Nakła Śląskiego i Radlina. Emocji piłkarskich i wysokiego poziomu meczów a zwłaszcza finału nie zabrakło, co potwierdzili również obecni piłkarze Ruchu Chorzów Michał Helik i Michał Koj. Jak zgodnie przyznali organizacja takiego turnieju z pewnością jest warta kontynuacji. Daje młodym piłkarzom możliwość rywalizacji sportowej a dodatkowo uczy ich właściwego kibicowania i przywiązania do swojego ulubionego klubu.

Turniej ostatecznie wygrała ekipa Bajtli z Tarnowskich Gór, która po raz pierwszy brała udział w tych rozgrywkach, a w finale pokonała Pogoń Rudę Śląską 6:0. Radości ze zwycięstwa nie krył trener z Tarnowskich Gór Marcin Paździor, który w krótkiej rozmowie podsumował: cieszymy się, że zwycięstwa, byliśmy tu pierwszy raz więc bardzo pozytywnie oceniam turniej. Poziom oceniam umiarkowanie aczkolwiek subiektywnie oceniam, że piłkarsko byliśmy tu najlepsi i potwierdziliśmy to na boisku. Ze słabszymi zespołami też trzeba umieć grać, panować nad piłką. Traktowaliśmy turniej zabawowo ale, żeby wygrać.

Tym razem nasze piekarskie ekipy nie awansowały do półfinałów jednak warto zwrócić uwagę, że rozpoczęły się rozgrywki ligowe i część młodych piłkarzy nie mogła zagrać tego dnia w Niebieskim Bajtlu - usprawiedliwiał zawodników trener drużyny z Kamienia Tomasz Kotalczyk.

Dla najmłodszych nie zabrakło również atrakcji w postaci okolicznościowych upominków, gadżetów, malowania twarzy czy też dmuchanego zamku i poczęstunku. Dla wszystkich zawodników przygotowane były nagrody: puchary, statuetki, gadżety ufundowane przez Ruch Chorzów, kibiców, Stowarzyszenie "Niebieska Emigracja", Fundację Andrzeja S. Piecucha "Powiatowe Dzieci". Kolejny raz specjalną nagrodę dla nadziei piłkarskiej turnieju miałem przyjemność wręczyć w imieniu swoim jak i radnego Grzegorza Gowarzewskiego. W tym roku po raz pierwszy powędrowała ona do zawodniczki a była nią Sonia Nierychło z drużyny Manhattanu. Rok temu taką nagrodą wyróżniliśmy Dominika Balon z Brzozowic-Kamienia a we wcześniejszych latach: Sebastian Jachna (Kamień/Manhattan), Kacper Sadlok (Kamień/Manhattan), Jakub Siwek (Kamień/Manhattan), Rafał Czora (Brzozowice).

Wcześniejsze edycje wygrywały kolejno drużyny: Kamień-Manhattan, Brzozowice-Kamień, Brzeziny Śl., UKS Ruch Chorzów, Kamień-Manhattan, Pogoń Ruda Śląska. Wyniki:
  

Grupa A:


Górnik Radlin 1:2 Orzeł Nakło Śląskie
Brzozowice-Kamień 3:0 Brzeziny Śląskie

Górnik Radlin 5:0 Brzeziny Śląskie


Brzozowice-Kamień 1:1 Orzeł Nakło ŚląskieOrzeł Nakło Śląskie 1:0 Brzeziny Śląskie
Brzozowice-Kamień 1:4 Górnik RadlinTabela:


1. Orzeł Nakło Śląskie 7 pkt, 4-2
2.


Górnik Radlin 6 pkt, 10-3
3.Brzozowice Kamień 4 pkt, 5-5
4.
Brzeziny Śląskie 0 pkt, 0-9.
Grupa B:
Manhattan 0:1 Kozłowa Góra


Pogoń Ruda Śląska 0:2 

UKS Trójka Tarnowskie Góry

Manhattan 0:7 UKS Trójka Tarnowskie Góry

Kozłowa Góra 1:4 Pogoń Ruda ŚląskaPogoń Ruda Śląska 4:0 ManhattanUKS Trójka Tarnowskie Góry 12:0 Kozłowa GóraTabela:

1. 
Tarnowskie Góry 9 pkt, 21-0
2.Pogoń Ruda Śląska 6 pkt, 8-3
3.
Kozłowa Góra 3 pkt, 2-16
4.

Manhattan 0 pkt, 0-12 


Półfinały:

Orzeł Nakło Śląskie 0:4 Pogoń Ruda ŚląskaUKS Trójka Tarnowskie Góry 5:0 Górnik Radlin


Mecz o trzecie miejsce:


Orzeł Nakło Śląskie 1:3 Górnik RadlinFinał:


UKS Trójka Tarnowskie Góry 6:0 Pogoń Ruda ŚląskaNagrody i wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy strzelec: Bartłomiej Pyka – 10 bramek (UKS Trójka Tarnowskie Góry).
Najlepsza bramkarka: Alicja Bzowska (Górnik Radlin).
Najlepszy zawodnik: Szymon Paździor (UKS Trójka Tarnowskie Góry).
Nadzieja piłkarska: Sonia Nierychło (Manhattan).