Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Uczniowie zmierzą się w Teście Wiedzy Obywatelskiej - Super Gimnazjalista Omnibus

 
 
Dodano: 17 maja 2016r. przez: Admin

Super Gimnazjalista Omnibus - Test Wiedzy Obywatelskiej organizowany przez stowarzyszenie Komitet Obywatelski wraz z Obywatelskim Klubem Radnych, który reprezentuje oraz z partnerami odbędzie się w czwartek, 19 maja w Liceum Ogólnokształcącym Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich. Wezmą w nim sześcioosobowe reprezentacje gimnazjalistów z Piekar Śląskich oraz wszystkich miejscowości sąsiednich: Bobrownik, Wojkowic, Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Bytomia, Radzionkowa i Świerklańca.

Uczeń, który wykaże się najlepszą wiedzą otrzyma tytuł: „Super Gimnazjalista Omnibus 2016”. Okazją do przeprowadzenia Testu jest obchodzona w tym roku rocznica 1050-lecia Chrztu Polski.

Uczestnicy odpowiadać będą na 51 pytań, które opracowałem wspólnie z nauczycielem historii z I Liceum Ogólnokształcącego w Piekarach Śląskich Panem Januszem Dziukiem. W pytaniach zawarliśmy szeroki zakres tematyczny obejmujący wiedzę m.in. z: historii, geografii, kultury, sportu, ekonomii, filmu, regionu, państwa polskiego jak i Europy.

Indywidualnie uczniowie będą walczyć o atrakcyjne nagrody rzeczowe. Najlepsza trójka o wycieczkę do Parlamentu Europejskiego ufundowana przez Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka. Wyłoniona zostanie ponadto w kategorii drużynowej najlepsza gmina. Honorowy Patronat nad Testem objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek oraz Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Patronat medialny sprawuje Radio Piekary i "Przegląd Piekarski".

Reprezentacja Piekar Śląskich została wyłoniona podczas III edycji Testu Wiedzy Obywatelskiej - Piekarski Gimnazjalista Omnibus. Wówczas najlepszymi okazali się kolejno: Aleksandra Żydek MG 4 - Piekarski Gimnazjalista Omnibus 2016, Mateusz Wójcik MG 4, Mateusz Lubos MG 3, Kinga Skutnik - MG 1, Patryk Galecki - Gimnazjum Katolickie, Małgorzata Kopydłowska - MG 2.