Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Z filmowej i muzycznej półki
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
 
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  O mnie
     
 

Łukasz Ściebiorowski - piekarzanin, rocznik 1980, baczny obserwator życia miasta, jego uliczek, zakamarków, które poznaje w codziennej pracy badacza opinii oraz w działalności społecznej. Z wykształcenia magister politologii – polityki społecznej. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Nauk Społecznych. Poza codziennymi obowiązkami poświęca się od wielu lat pracy społecznej na rzecz GKS Andaluzja, kiedyś jako zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów a także członek zarządu klubu, działacz sportowy a obecnie członek Komisji Rewizyjnej. Uczestniczy też w pracach Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów pełniąc funkcje członka zarządu i sędziego sportowego klasy państwowej. Współautor wydawnictw książkowych z zakresu historii piekarskiego sportu oraz autor cyklu artykułów o historii podnoszenia ciężarów w Piekarach Śląskich oraz artykułów na temat różnych wydarzeń z życia miasta. Współrealizował liczne projekty badawcze m.in.: analiza sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy; badanie wspierania aktywności zawodowej poprzez zarządzanie zjawiskiem migracji w woj. śląskim; ocena potrzeb kulturalnych mieszkańców regionu, kosztów i rynku edukacji w Polsce.

Od kilku lat przynależy do Stowarzyszenia Komitet Obywatelski miasta Piekary Śląskie, również jako sekretarz zarządu oraz wcześniej przez kilka lat do Stowarzyszenia Śląsk XXI jako członek Komisji Rewizyjnej. Uczestnik akcji społecznych organizowanych w ramach projektu UMWETU (pomysłodawca m.in. akcji „Wywieś flagę w oknie”, Testu Wiedzy Obywatelskiej - "Piekarski Gimnazjalista Omnibus").

W roku 2006 uczestnik wyborów do Rady Miasta w których zdobył szerokie poparcie mieszkańców. Mimo, że wówczas mandatu nie uzyskał, aktywnie uczestniczył w życiu społecznym miasta. Reprezentował, jako przedstawiciel wojewody, mieszkańców w Radzie Społecznej Szpitala Miejskiego w latach 2007-2010. Mandat radnego uzyskał już w kolejnych wyborach do Rady Miasta w listopadzie 2010 r. Poparcie dla kandydatury udzielił mu wówczas m.in. Krzysztof Cugowski, lider popularnej grupy Budka Suflera a także w latach 2005-2007 Senator RP. Od grudnia 2012 do dziś członek Rady Programowej Ośrodka Kultury „Andaluzja” w Piekarach Śląskich.

Mandat radnego objął ponownie po wyborach samorządowych 16 listopada 2014 roku w których uzyskał 683 głosy, co było trzecim wynikiem spośród wszystkich kandydatów. Zaufaniem obdarzyli go również koleżanki i koledzy radni powierzając funkcję przewodniczącego Obywatelskiego Klubu Radnych a także przewodniczącego stałej komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta oraz koordynatora Młodzieżowej Rady Miasta.

Po codziennych zajęciach, oddaje się pasji fotografowania. Zawsze stara się jednak znaleźć chwilkę na słuchanie muzyki... zwłaszcza Budki Suflera. Z wielkim uznaniem odnosi się również do twórczości Stanisława Barei, którego filmy i seriale komediowe zawsze przykuwają uwagę tak jak i pozostała klasyka polskiej kinematografii.

W roku 2010 postawił sobie za cel ukazać na wystawie Brzozowice-Kamień na fotografii i w filmie dawniej i dziś. Udało się to w listopadzie 2010 roku. Obecnie pracuje nad materiałami i zdjęciami do kolejnej wystawy fotograficznej dotyczącej historii Piekar Śląskich. W roku 2014 współautor zdjęć do serii widokówek "Tu... w Piekarach wczoraj i dziś" przygotowanych wspólnie ze Krzysztofem Turzańskim i Sławą Umińską-Duraj. We wrześniu 2015 roku współorganizował I Sufler Rock Festiwal piosenek Budki Suflera, którego był pomysłodawcą.

Galeria (kliknij w obrazek aby powiększyć)