Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

"Powrót do przyszłości" w Piekarach Śląskich!

 
 
Dodano: 20 października 2015r. przez: Admin

Uczta dla wszystkich sympatyków kina lat 80 a zwłaszcza kultowego filmu - trylogii "Powrót do przyszłości" w Piekarach Śląskich w dniach 21-24 października.

W 1985 roku dr Emmett Brown, bohater kultowej filmowej trylogii "Powrót do przyszłości" Roberta Zemeckisa buduje wehikuł czasu. Jego przyjaciel Marty McFly przenosi się w lata 50. i uwikłany w różne zdarzenia przeszkadza w poznaniu się swoim rodzicom. Po powrocie do roku 1985 zmuszony jest przenieść się do roku 2015, gdzie musi zapobiec tragedii rodzinnej, która ma dotknąć ich dzieci. W roku 2015 pojawia się 21 października a więc dokładnie w naszych czasach! Jak twórcy kultowego amerykańskiego filmu wyobrażali sobie świat w przyszłości i co dziś mamy z ich wyobrażeń a także jak wyglądał świat 30 lat temu.

Nad tym wszystkim pochylą się w środę, 21 października uczniowie piekarskiego Liceum Ogólnokształcącego w Piekarach Śląskich a także w piątek 23 października Zespołu Szkół nr 1 w wydarzeniu "ZS1 back to the future". Uczniowie przygotują specjalne wydarzenia (m.in. wspomnienia i debata o latach 80, pokaz mody i urządzeń z tego okresu). O nowych próbach odczytania tej trylogii i o współczesnym znaczeniu popkultury sprzed kilku dekad opowie uczniom również Jakub Pudełko z piekarskiego kina "Zacisze" działającego w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Zapowiada się więc ciekawe wydarzenie.

Zwieńczeniem tego eventu będzie specjalny maraton filmowy w piekarskim Kinie "Zacisze" w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73 w sobotę, 24 października. Gdzie kolejno od godz. 16. zobaczymy wszystkie trzy części "Powrotu do przyszłości" a więc z bohaterami filmu będziemy podróżować w lata 1985, 1955, 2015 i 1885! Serdecznie wszystkim polecam udział w tych wydarzeniach, które są okazją do rozbudzenia kreatywności i potencjału twórczego oraz estetycznego piekarskiej młodzieży, a także do oryginalnej promocji miasta.