Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Powitanie Marty’ego McFly'a w 2015 roku w Piekarach Śląskich - relacja

 
 
Dodano: 30 października 2015r. przez: Admin

W piątek, 23 października, wspólnie z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich przeniosłem się w lata 80-te XX wieku. Pretekstem do eventu zorganizowanego w szkole był film "Powrót do przyszłości", którego bohater Marty Mc'Fly przeniósł się z roku 1985 do 21 października 2015. Z okazji tej symbolicznej daty Samorząd Uczniowski w auli szkoły przygotował wystawy przedmiotów z lat '80 (które wsparłem kilkoma eksponatami), wystawę dotyczącą filmu i wyobrażenia w nim roku 2015, wystawę zdjęć nauczycieli z tego okresu oraz pokaz sprzętu komputerowego z epoki. Spokoju i porządku pilnował "patrol" ZOMO... Na zaproszenie uczniów i opiekunów samorządu wspólnie z nauczycielami Haliną Rapota, Markiem Smyczka oraz Tomaszem Walaszką przedstawiliśmy młodzieży, w specjalnym panelu dyskusyjnym, wspomnienia o rzeczywistości PRL-u. Następnie na scenie uczennice i uczniowie szkoły  wraz z piekarską projektantką Ewą Motulewicz przygotowali krótki pokaz mody z lat '80. Wspólnie z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Danielem Pliszką nagrodziliśmy trójkę najlepiej przebranych uczniów nagrodami ufundowanymi przez Dyrekcję ZS 1. Spotkanie zakończyło karaoke podczas którego młodzież zaśpiewała klasykę polskiego rocka jak "Chcemy być sobą" Perfectu czy też "Jolka, Jolka pamiętasz" Budki Suflera. Pojawiły się też hity Michaela Jacksona i Abby.

Równie ciekawe wydarzenie związane z akcją „Powitanie Marty’ego McFly'a w 2015 roku – OFFicial 80’s party” przygotowała młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego, która 21 października odbyła mentalną podróż w czasie, przenosząc się w klimat lat 80-tych.  Był pokaz mody, śpiewy a dzień później również wykład Jakuba Pudełko z piekarskiego kina "Zacisze" na temat popkultury lat 80-tych.

Zwieńczeniem tych wydarzeń był w sobotę 24 października specjalny maraton filmowy z trzema częściami "Powrotu do przyszłości" gdzie z głównymi bohaterami filmu  Marty McFly'em i doktorem Emmett'em Brown'em przenosiliśmy się w lata 1985-1955-2015-1885. Na ekranie kinowym ten film zyskuje jeszcze bardziej a i można było dostrzec pewne szczegóły, które niekoniecznie wyłapuje się oglądając film na ekranie telewizora. Myślę, że dla tych, którzy pojawili się tego dnia w Miejskim Domu Kultury w sali kina "Zacisze" była to prawdziwa filmowa uczta. Sześć godzin zleciało wręcz błyskawicznie. "Powrót do przyszłości" ogląda się dobrze mimo, że powstał blisko 30 lat temu.

Myślę, że był to kolejny przykład, że w Piekarach Śląskich przy współudziale i współpracy różnych instytucji możemy realizować ciekawe przedsięwzięcia.