Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Sztangistki "Andaluzji" gościły na sesji Rady Miasta

 
 
Dodano: 23 grudnia 2016r. przez: Admin

W połowie lat 90-tych w siłowni podnoszenia ciężarów GKS Andaluzja pojawiła się jedna z pierwszych dziewczyn. Basia ćwiczyła z nami przez pewien czas, startując nawet na zawodach. Potem były kolejne zawodniczki, które osiągały liczne sukcesy. Zwłaszcza Sandra Spyra. Dziś również nie brakuje ćwiczących dziewczyn i pań. Wśród nich wyróżnić można te najlepsze Jola Wiór, Magdalena Dulęba, Wiktoria Barzak. W czwartek, 22 grudnia właśnie ta trójka wraz z trenerem Jackiem Mazurem, gościła podczas obrad sesji Rady Miasta Piekary Śląskie. W spotkaniu uczestniczył również Prezes Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów oraz członek zarządu PZPC Jerzy Michura. Okazją było wręczenie podziękowań i gratulacji za reprezentowanie klubu ale i całych Piekar Śląskich oraz reprezentacji Polski podczas grudniowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Eilat (Izrael). Podczas tych zawodów brązowy medal ME U23 zdobyła Jolanta Wiór. Cieszę się, że udało mi się zainspirować Radę Miasta do zorganizowania tego spotkania. Sportowców zapraszamy również często na obrady komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta. Warto bowiem promować tych, którzy poświęcają naprawdę wiele aby osiągać takie sukcesy.

Mam nadzieję, że te sukcesy jak i możliwość wyjazdów na zawody w różne zakątki nie tylko Europy (Jola w 2013 roku startowała nawet w Peru!) zachęcą innych do zmierzenia się ze sztangą. Polecam treningi w siłowni podnoszenia ciężarów w hali MOSiR przy ul. Ziętka w Piekarach Śląskich. Oczywiście w naszym regionie podnosić ciężary można m.in. w klubach w Katowicach, Chorzowie, Tarnowskich Górach, Rudzie Śląskiej, Raciborzu, Żywcu czy też w Częstochowie.

Funkcjonowanie sekcji podnoszenia ciężarów w Piekarach Śląskich i sukcesy zawodników jest możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu sztabu szkoleniowego, działacz w tym zwłaszcza Jacka Mazura, Artura Boreckiego, Jana Winklera, Roberta Zielińskiego a także sponsorów oraz władz miasta i instytucji miejskich na czele z MOSiR. Z pewnością zadanie wsparcia sztangistów, nie tylko piekarskich, stawia sobie za cel również Polski Związek Podnoszenia Ciężarów oraz Śląski Związek Podnoszenia Ciężarów w którego władzach (2 kadencje Zarząd, obecnie Komisja Rewizyjna) mam zaszczyt być. Wszystkim wielkie dzięki bo umożliwia to zaangażowanie wolnego czasu zwłaszcza dzieci i młodzieży na uprawianie sportu.

Kila fotek własnych jak i dzięki uprzejmości UM Piekary Śląskie