Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Odbyły się spotkania Prezydent Miasta z mieszkańcami

 
 
Dodano: 12 kwietnia 2017r. przez: Admin

Z początkiem kwietnia odbyły się spotkania Prezydent Miasta Sławy Umińskiej-Duraj z mieszkańcami. Brali w nich udział również radni. Podczas spotkań w czterech punktach miasta Prezydent przedstawiając zebranym prezentację dokonań omówiła najważniejsze dotychczasowe inwestycje, remonty oraz akcje i wydarzenia, które odbyły się na przestrzeni ostatnich blisko 2,5 roku w Piekarach Śl. Nie zabrakło również przybliżenia planów na najbliższe miesiące i lata. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość zadania pytań, podzielenia się swoimi uwagami i sugestiami dotyczącymi różnych spraw miasta. Podczas spotkania w Kamieniu w Ośrodku Kultury "Andaluzja" najczęściej pojawiały się te dotyczące remontu dróg, monitoringu miejskiego, koszy na śmieci czy też potrzeby ustawienia tablicy ogłoszeń na Os. Powstańców Śl. w rejonie przystanku. Jeden z mieszkańców zwrócił uwagę na ważną kwestię oznaczania numeracji budynków.

W trakcie spotkania w Dąbrówce Wielkiej w Dzielnicowym Domu Kultury pojawiały się również istotne tematy przekazywane przez mieszkańców: specjalnych oznaczeń na ulicach i przystankach dla osób niewidomych i słabo widzących; działań w poprawę stanu powietrza (wymiana pieców węglowych, kontrole palenisk w domach); remonty dróg lokalnych; potrzeby edukacji na temat historii i walorów turystycznych miasta. Mimo, że formalna dyskusja na temat udziału Piekar Śląskich w Metropolii Śląskiej przed nami to i ten temat zainteresował zebranych w Dąbrówce Wielkiej. W Brzezinach Śląskich podczas spotkania w Dzielnicowym Domu Kultury dominowały tematy związane z likwidacją szkód górniczych. Jedno ze spotkań miało również miejsce w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 9 na Osiedlu Wieczorka. Podczas każdych z nich mieszkańcy na każde z pytań otrzymywali merytoryczne odpowiedzi od Prezydent Miasta Sławy Umińskiej-Duraj bądź jej zastępcy Krzysztofa Turzańskiego oraz naczelników Urzędu Miasta (głównie wydziałów: Inwestycji i Gospodarki Komunalnej oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa) biorących udział w spotkaniu. Dziękuję wszystkim, którzy również z radnymi dzielili się ciekawymi spostrzeżeniami dotyczącymi naszych dzielnic i ważnych spraw.