Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

II Test Wiedzy Obywatelskiej - Super Gimnazjalista - Omnibus

 
 
Dodano: 19 maja 2017r. przez: Admin

Z pytaniami II Testu Wiedzy Obywatelskiej - Super Gimnazjalista Omnibus zmierzyli się w Miejskim Domu Kultury przedstawiciele gimnazjów z ośmiu miejscowości Bobrownik, Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich, Radzionkowa, Siemianowic Śląskich, Świerklańca i Wojkowic. Uczestnicy odpowiadali na przygotowane przeze mnie 55 pytań testowych i otwartych.

Organizatorami Testu w ramach projektu UMWETU był Obywatelski Klub Radnych Rady Miasta Piekary Śląskie, we współpracy z Fundacją Andrzeja S. Piecucha "Powiatowe Dzieci" oraz Stowarzyszeniem Komitet Obywatelski przy wsparciu partnerów akcji. Wyniki rywalizacji indywidualnej:

Indywidualnie:

I miejsce i tytuł „Super Gimnazjalista Omnibus 2017”:
MATEUSZ WÓJCIK - reprezentant Piekar Śląskich (uczeń 3 klasy Miejskiego Gimnazjum nr 4) - po raz drugi Super Gimnazjalista Omnibus

II miejsce:
SZYMON NOLEWAJKA - reprezentant gminy Świerklaniec

III miejsce:
Mateusz Lubos - Piekary Śląskie (Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Akademickim Zespole Szkół)

IV miejsce:
Kinga Skutnik - Piekary Śląskie (Miejskie Gimnazjum nr 1)

V miejsce:
Maciej Stanik - reprezentant Wojkowic

VI miejsce:
Weronika Bochenek - Piekary Śląskie (Miejskie Gimnazjum nr 4)

W klasyfikacji drużynowej: 1. Piekary Śląskie (w składzie Mateusz Wójcik, Mateusz Lubos, Kinga Skutnik, Weronika Bochenek, Anna Czech, Małgorzata Kopydłowska) - Najlepsza Gmina w II Teście Wiedzy Obywatelskiej - Super Gimnazjalista Omnibus 2017 2. Świerklaniec w składzie: Roman Balczarek, Jakub Smok, Szymon (uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu) Nolewajka, Jakub Paluch, Karol Runet, Dorota Żydek (uczniów gimnazjum z Nakła Śląskiego). 3. Wojkowice w składzie: Antonina Kowara, Maciej Stanik, Katarzyna Koba, Szymon Dębkowski, Sarga Noemi, Monika Hajduła.

Młodzież odpowiadała na pytania z szerokiego zakresu tematyki. Kolejny raz potwierdziła, że jest zainteresowana różnymi zjawiskami społecznymi i dziedzinami wiedzy od historii, sztuki, geografii po literaturę i sport. Przykładowe pytania z Super Omnibusa: Do którego roku życia wg Konstytucji nauka w Polsce jest obowiązkowa; Z kim graniczą wspólnie Francja i Niemcy; czym jest konwent seniorów w polskim parlamencie; kto zagrał rolę Pyzdry w serialu Janosik; jak nazywała się słynna klacz Marszałka Józefa Piłsudskiego; kto jest obecnie prezesem Trybunału Konstytucyjnego; kiedy obchodzimy Dzień Flagi RP; co oznacza termin Bliski Wschód; w odcieniu jakiego koloru montowane są krzesełka na Stadionie Śląskim)

Konkurs prowadziłem wspólnie z radnymi Natalią Ciupińską-Szoska i Maciejem Czempielem. Główną nagrodą, oprócz rzeczowych, były 3 miejsca na wycieczkę do Brukseli do Parlamentu Europejskiego ufundowane przez Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka, który objął, wraz z Prezydent Piekar Śląskich Sławą Umińską-Duraj Honorowy Patronat nad wydarzeniem. Prezydent Miasta, gratulując wszystkim uczestnikom, ale także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do zmagań, życzyła młodzieży otwartości na zdobywanie wiedzy.

Tegoroczny Test wsparły: Obywatelski Klub Radnych, Stowarzyszenie Komitet Obywatelski, Fundacja Andrzeja S. Piecucha "Powiatowe Dzieci"; Śląskie Składy Węgla; Piekarnia "Tradycja"; GeoRock; Elektro-Com; EkoPark; Stowarzyszenie Pro Fortalicium.

Dziękuję wszystkim instytucjom i osobom, które wspierają organizację Testu. Super Omnibus jest przewidziany dla gimnazjalistów z Piekar Śląskich i wszystkich gmin sąsiednich. Mamy już jednak sygnały, że warto byłoby go za rok rozszerzyć o uczestników z innych miast np. Tarnowskich Gór. Cieszy nas to, bo założeniem jest aby przez taką formę konkursu, poniekąd edukacyjnej zabawy, promować wśród młodych osób chęć zdobywania wiedzy o otaczającym ich świecie, zjawiskach społecznych, politycznych, faktach historycznych czy innych dziedzinach. Laureaci dotychczasowych edycji Testu potwierdzają, że młodzież jest pełna pasji i chętnie zdobywa informacje o otaczającym ich świecie.

25 kwietnia w Teście Piekarski Gimnazjalista Omnibus, będącym piekarskimi eliminacjami do Super Omnibusa, zwyciężyła Małgorzata Kopydłowska.

Fotorelacja:

https://goo.gl/photos/8BT2W4vhFU9cGcwZ6