Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Przyznano tytuł Piekarskiego Gimnazjalisty Omnibusa 2016

 
 
Dodano: 02 maja 2016r. przez: Admin

III Test Wiedzy Obywatelskiej – Piekarski Gimnazjalista Omnibus, który organizuję wspólnie z Komitetem Obywatelskim wraz z Obywatelskim Klubem Radnych we współpracy z Fundacją Andrzeja S. Piecucha, "Powiatowe Dzieci", oraz Śląskich Składów Węgla, Piekarni "Tradycja", firmy GeoRock i Elektro-Com odbył się we wtorek, 26 kwietnia w Miejskim Gimnazjum nr 4. Wzięło w nim udział 49 uczniów reprezentujących piekarskie gimnazja.

Najlepiej z pytaniami, które przygotowałem dla uczestników z wiedzy o otaczającym świecie i zjawiskach społecznych poradziła sobie Aleksandra Żydek, uczennica Miejskiego Gimnazjum nr 4. Zwyciężczyni otrzymała tytuł „Piekarski Gimnazjalista Omnibus 2016". Miejsce drugie zajął Mateusz Wójcik również z Gimnazjum nr 4 a na trzecim Mateusz Lubos z Gimnazjum nr 3.

Laureatka otrzymała bilet na wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli - ufundowany przez europosła prof. Jerzego Buzka. Nie zabrakło również nagród rzeczowych jak i okolicznościowych pucharów ufundowanych przez organizatorów i partnerów akcji.

Uczestnicy Testu wykazali się dużą wiedzą. odpowiadając na pytania m..in. o podział administracyjny województwa śląskiego, premiera Wielkiej Brytanii, główną rolę w filmie "Popiół i diament", liczbę zdobytych medali przez Polaków na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich, liczbę zameldowanych mieszkańców Piekar, cechy charakterystyczne Słowińskiego Parku Narodowego. Pojawiło się również pytanie o Trybunał Konstytucyjny; grupę zawodową, która cieszy się w Polsce największym zaufaniem społecznym a także o to kto jest przedstawicielem Rady Ministrów w województwie.

Okazją do przeprowadzenia Testu były Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja oraz obchodzona w tym roku rocznica 1050-lecia Chrztu Polski

Honorowy Patronat nad Testem objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek oraz Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, która wspólnie z radnymi Łukaszem Ściebiorowskim, Heleną Warczok i Natalia Ciupińską, przedstawicielem Komitetu Obywatelskiego Krystyną Kańtoch a także przedstawicielami sponsorów wręczała nagrody.

Patronat medialny nad Testem sprawowało Radio Piekary i "Przegląd Piekarski".

Najlepsza szóstka uczniów (Aleksandra Żydek MG 4, Mateusz Wójcik MG 4, Mateusz Lubos MG 3, Kinga Skutnik - MG 1, Patryk Galecki - Gimnazjum Katolickie, Małgorzata Kopydłowska - MG 2) weźmie dodatkowo udział 19 maja w Teście Wiedzy Obywatelskiej - Super Gimnazjalista Omnibus do którego zaprosiłem reprezentację gimnazjalistów z siedmiu miejscowości ościennych: Bobrownik, Wojkowic, Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Bytomia, Radzionkowa, Świerklańca. Na zwycięzców czekają również trzy miejsca na wyjazd do Brukseli.

Serdecznie gratuluję laureatom a sponsorom i partnerom akcji za wsparcie!

Cieszę się, że młodzież wykazuje się szerokimi zainteresowaniami, nie tylko tymi wynikającymi z programu nauczania w szkole. Pozostaje również otwarta na obserwacje różnych zjawisk społecznych.

Zdjęcia dzięki uprzejmości: Paweł Szałankiewicz (UM), Krzysztof Kłosek (MG nr 4)