Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


----Aktualności
----O mnie
----RADA MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE
----Akcja wywieś flagę
----Działalność społeczna
----Brzozowice-Kamień na fotografii i w
filmie
----Galeria Fotografii
----Piekary w obiektywie
----Historia Podnoszenia Ciężarów w Piekarach Śląskich
----W mediach
----Polecane strony
----Polecane miejsca
----Budka Suflera
----Kontakt
 
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności
     
 

Turniej o Puchar Prezydenta Piekar Śląskich w Podnoszeniu Ciężarów.

 
 
Dodano: 22 kwietnia 2014r. przez: Admin

Blisko trzy miesiące remontu (Artur, Jacek, Darek i wszyscy pozostali - dobra robota!), ostatnie kilkanaście dni poświęconych na bezpośrednie przygotowania do zawodów i w sobotę 22 marca zainaugurowaliśmy działalność odnowionej przez sztangistów Zabudowy.pl GKS Andaluzja przy pomocy MOSiR, siłowni podnoszenia ciężarów w Piekarach Śląskich. Odbyło się to podczas Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Piekary Śląskie w Podnoszeniu Ciężarów. Ogromnym wyróżnieniem dla środowiska piekarskiego sportu była wizyta podczas zawodów dwukrotnego medalisty olimpijskiego, prezesa PZPC Szymona Kołeckiego oraz medalisty olimpijskiego z Londynu i wrocławskich Mistrzostw Świata - Bartłomieja Bonka. Rozdali cierpliwie wiele autografów, kibicowali a nawet sędziowali podczas rwania najmłodszej grupie sztangistów. Z wielkim uznaniem odnieśli się również do przygotowania i oprawy zawodów, życząc sekcji dalszych sukcesów.

Wśród młodzików na pomoście walczyli piekarzanie pod opieką trenera Jacka Mazura i kierownika sekcji Artura Boreckiego: Paweł Dulęba (27 kg w rwaniu + 40 kg w rwaniu), Marcel Widera (37 + 55), Michał Sobotta (27 + 40), Bartłomiej Zieliński (53 + 65) oraz zawodnik Slavi Ruda Śląska Daniel Stawinoga (40 + 51).

W grupie kobiet triumfowała Klaudia Salamon z HKS Szopienice z wynikiem 165,5 pkt (58 kg w rwaniu i 75 kg; w podrzucie) wyprzedzając kolejno Wiktorię Barzak z Andaluzji 163,5 pkt (53 + 83), Kingę Gajewską 140,3 pkt (43 + 56), Magdalenę Dulębe z Andaluzji 127,1 pkt (42 + 56) oraz Wiktorię Grzywocz ze Slavi Ruda Śląska 92,28 pkt (30 + 39).

W grupie startujących mężczyzn najlepszy okazał się zawodnik Zabudowy.Pl GKS Andaluzja Mateusz Winkler z 316,9 pkt (130 kg w rwaniu i 160 kg w podrzucie). Na kolejnych miejscach uplasowali się Sławomir Adamus z OSiR Kęty 294,4 pkt (105 + 138), Filip Dłubała z HKS Szopienice 274,1 pkt (100 + 122), Łukasz Kolaska z MOSiR Łaziska 234,4 pkt (70 + 95), Daniel Zgoliński z Unii Racibórz 234,3 pkt (70 + 100) oraz Adrian Myszor z MOSiR Łaziska. 209,9 pkt (65 + 85).

Dziękuję organizatorom zawodów za zaproszenie do grona sędziów tego dnia (wraz z Romanem Wanotem, Edwardem Damowskim, Jerzym Michura i Patrycją Kowalczyk) oraz możliwość poprowadzenia zawodów jako spiker. Było to dla mnie duże wyróżnienie kolejny raz zapowiadać i wywoływać na pomost zawodników w Piekarach Śląskich. Podziękowania również dla wszystkich startujących zawodniczek i zawodników za sportowe emocje jakich dostarczyliście tego dnia. Powodzenia w kolejnych startach!
Dziękuję Andrzejowi Zarzyckiemu za udostępnienie wykonanych podczas zawodów zdjęć.