Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Spotkanie opłatkowe Komitetu Obywatelskiego oraz kolędowe Związku Górnośląskiego

 
 
Dodano: 18 stycznia 2017r. przez: Admin

Styczeń to czas spotkań opłatkowych jak i kolędowych. Po świętach możemy cieszyć się jeszcze radosną atmosferą Bożego Narodzenia. W piątek, 13 stycznia miałem przyjemność wziąć udział w corocznym spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, Stowarzyszenia Komitet Obywatelski Miasta Piekary Śląskie. Wśród przybyłych gości znaleźli się również m.in. Poseł na Sejm RP Jerzy Polaczek, piekarscy radni Piotr Buchwald - Przewodniczący Rady Miasta, Grzegorz Gowarzewski - zastępca przewodniczącego, Andrzej Wymysło i Małgorzata Gruszczyk oraz przedstawiciele piekarskich stowarzyszeń i instytucji. Specjalne przesłanie noworoczne przekazał zebranym Ks. Rajmund Machulec. Nie zabrakło życzeń ale i podziękowań, które przekazaliśmy również ze strony Zarządu Komitetu Obywatelskiego dla wszystkich przybyłych jak i osób i instytucji wspierających działalność Komitetu Obywatelskiego (m.in. w akcjach Test Wiedzy Obywatelskiej, Wywieś flagę w oknie czy Orszak Trzech Króli). Spotkanie uświetnił występ utalentowanej młodzieży z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich podczas którego rozbrzmiały te najbardziej ale i te mniej znane kolędy i pastorałki.

Wśród przekazywanych wzajemnie życzeń nie zabrakło tych dotyczących zdrowia, codziennego szczęścia ale i tych związanych z powodzeniem rozwoju Piekar Śląskich

W równie rozśpiewanym spotkaniu kolędowym tym razem Piekarskiego Koła Związku Górnośląskiego uczestniczyłem w poniedziałek, 17 stycznia w siedzibie Ośrodka Charytatywno-Rekolekcyjnego "Marianum" w Dąbrówce Wielkiej. Spotkanie uświetnił występ Chóru im. "Dąbrówki", który w zeszłym roku obchodził jubileusz 105-lecia istnienia. Nie zabrakło także anegdot i wspomnień z pracy duszpasterskiej ks. kanonika Henryka Kuczoba, byłego proboszcza parafii w Dąbrówce Wielkiej oraz kapelana strażaków. Słowo pozdrowień i życzeń do zebranych przekazała Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj. W tym miejscu serdecznie dziękuję P. Prezes Koła Helenie Leśniowskiej za zaproszenie na te uroczyste spotkanie.