Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Wizyta Wojewody Śląskiego w Piekarach Śląskich

 
 
Dodano: 22 czerwca 2016r. przez: Admin

Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek gościł we wtorek, 21 czerwca w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie. Okazją była konferencja jaką zwołał wspólnie z Prezydent Miasta Sławą Umińską-Duraj odnośnie rządowego programu 500+. Wybranie Piekar Śląskich na miejsce spotkania z dziennikarzami nie było przypadkowe. Nasze miasto jest w czołówce jeśli chodzi o liczbę zrealizowanych już wniosków 500+. Jak podkreślał Wojewoda ale i Prezydent Miasta duża zasługa MOPR i w tym dobrej organizacji przyjmowania wniosków i wypłat. Zwróciłem uwagę podczas rozmowy, że dla radnych bardzo ważną kwestią było, aby cała procedura odbywała się w sposób godny dla świadczeniobiorców, bez zbędnych kolejek. Wyraziliśmy to również podczas jednego z posiedzeń Komisji Społecznej - Zdrowia Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta. Wojewoda podkreślił i zaapelował aby uprawnione do świadczenia rodziny nie czekały na ostatni moment ze złożeniem wniosków. Tylko złożenie ich do 1 lipca gwarantuje bowiem wypłatę świadczeń od kwietnia, czyli za trzy miesiące. Po tym terminie nie będzie już takiej możliwości i świadczenia będą wypłacane od miesiąca złożenia wniosku.

Po zakończeniu konferencji Wojewoda udał się na wizytę w rozbudowywanym szpitalu gdzie wspólnie z Prezydent Sławą Umińską-Duraj oraz Prezesem Piekarskiego Centrum Medycznego Zbigniewem Żołnierczykiem i Naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Adamem Maruszczykiem oprowadziliśmy gościa po piętrach nowego budynku.

Materiał TVP Katowice z 21.06.2016
Materiał TVP Katowice z 21.06.2016