Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

Akcja Wywieś Flagę w Oknie po raz siódmy

 
 
Dodano: 23 kwietnia 2016r. przez: Admin

Wywieś flagę w oknie – siódma edycja akcji, którą zainicjowałem w 2010 roku, organizowanej przez stowarzyszenie Komitet Obywatelski miasta Piekary Śląskie we współpracy z Obywatelskim Klubem Radnych Rady Miasta Piekary Śląskie przy wsparciu partnerów akcji odbędzie się w piątek 29 kwietnia i w sobotę 30 kwietnia.

Z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 maja Święta Konstytucji 3 Maja na ulicach miasta w sobotę 30 kwietnia rozdamy mieszkańcom ponad 3000 chorągiewek - flag Polski. Początek o g. 9:00 w dzielnicy Józefka i Osiedle Wieczorka następnie będziemy w Szarleju, Kamieniu, Brzezinach Śląskich i w Dąbrówce Wielkiej.

Patronat nad akcją objęli Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek oraz Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj.

W piśmie skierowanym do uczestników akcji Wojewoda Śląski podkreślił: "Chciałbym, aby Dzień Flagi dla wszystkich obywatelki trwał każdego dnia. Przenieśmy te wartości, które niosą ze sobą biało-czerwone barwy do naszego życia codziennego".

W ramach akcji, wzorem lat ubiegłych, w piątek, 29 kwietnia o g. 13.00 na terenie Kopca Wyzwolenia odbędzie się również układanie „żywej” flagi przez uczniów piekarskich szkół. W tym roku będzie to wyjątkowe wydarzenie bowiem zaprosiliśmy nie jedną szkołę a uczniów kilku piekarskich szkół (Miejskie Gimnazjum nr 1,2,3,4, I Liceum w Akademickim Zespole Szkół, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Zespół Szkół nr 1, Gimnazjum Katolickie) a także Gimnazjum z Radzionkowa-Rojcy. Do "żywej" flagi planują się też dołączyć przedstawiciele piekarskich Klubów Seniora. Częścią biało-czerwonej flagi mogą też stać się wszyscy mieszkańcy, którzy przyjdą w tym czasie na Kopiec Wyzwolenia. Zapowiada się więc rekordowa "żywa" flaga. Całość będzie uwieczniona na fotografiach i filmach również z wysokości.

W ostatnich sześciu latach rozdaliśmy mieszkańcom już blisko 14 tysięcy takich flag. W tym roku chcemy dotrzeć do kolejnych osób. Urozmaiceniem będzie kilkaset biało-czerwonych wiatraczków, które z pewnością ucieszą, jak poprzednio, zwłaszcza najmłodszych.

Dotychczas w Piekarach Śląskich żywą flagę, w ramach akcji, od roku 2010 r. układali kolejno uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 3, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 i Miejskiego Przedszkola nr 13, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 i w roku ubiegłym Miejskiego Gimnazjum nr 4 oraz Miejskiego Przedszkola nr 12.

W obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja włączają się piekarskie placówki edukacyjne, które przygotowują również różne swoje wydarzenia, apele, spotkania.

Naszą akcją udaje się zainteresować także społeczników z innych miast. Cieszy, że możemy inspirować do barwnego i radosnego obchodzenia świąt majowych.