Witamy na oficjalnej stronie.
     
  Nawigacja

 


Aktualności
O mnie
Sufler Rock Festiwal
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2014-2018
DZIAŁALNOŚĆ W RADZIE MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE 2010-2014
Tu... w Piekarach wczoraj i dziś
Akcja wywieś flagę
Działalność społeczna
Brzozowice-Kamień na fotografii
i w filmie
Galeria Fotografii
Piekary w obiektywie
Historia Podnoszenia Ciężarów
w Piekarach Śląskich
W mediach
Polecane strony
Polecane miejsca
Pasje-Budka Suflera
Kontakt
     
  O mnie
 

Witam serdecznie na mojej stronie.
Znajdziecie tu Państwo informacje o mnie a przede wszystkim o działalności społecznej, zainteresowaniach w tym m.in. polityka, fotografia, sport i... Budka Suflera. W dziale aktualności będę informował o wydarzeniach i bieżących interesujących sprawach. Zapraszam do odwiedzin poszczególnych działów.

Łukasz Ściebiorowski

 
     
     
  Aktualności

     
 

SUFLER ROCK FESTIWAL już 8 października!

 
 
Dodano: 1 października 2016r. przez: Admin

Zgodnie z hasłem festiwalu ZAGRAJ - WYGRAJ - BĄDŹ SŁAWNY w sobotę, 8 października w Ośrodku Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich odbędzie się II edycja Sufler Rock Festiwalu - piosenek Budki Suflera. W części konkursowej zespoły zmierzą się z utworami legendarnej Budki Suflera. Usłyszymy zarówno ponadczasowe hity jak i mniej znane ale również przebojowe piosenki. W jury festiwalu zasiądą m.in. eks-muzycy Budki Suflera Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki. Dla jednych wykonawców może będzie to początek kariery, możliwość promocji a dla innych pokazanie, że potrafią się odnaleźć w różnej stylistyce muzycznej. Festiwal uświetnią występy specjalne - laureata lubelskiego festiwalu "Solo Życia" Pawła Paleja oraz grupy V Bieg, która w swoim repertuarze ma przede wszystkim piosenki Budki Suflera.

Na finał zagra wraz ze swoim zespołem Izabela Trojanowska. Wokalistka wspólnie z Suflerami nagrała album "Iza" i przez wiele lat występowała gościnnie z Budką. Usłyszymy z pewnością takie hity jak "Wszystko czego dziś chcę" czy "Tyle samo prawd ile kłamstw", "Podaj cegłę". Na scenie Ośrodka Kultury "Andaluzja" czeka nas, jak zawsze w tym miejscu prawdziwa muzyczna uczta.

Pierwszą edycję Festiwalu, we wrześniu 2015 wygrał zespół Ash'n'Becher z Radzionkowa. Nagrodą specjalną Mieczysław Jurecki wyróżnił duet Strzyga. W nagrodę zagrali w tegorocznej edycji lubelskiego festiwalu "Solo życia".

Festiwalowi będzie towarzyszył XI Ogólnopolski Zlot Fanów Budki Suflera, który po raz drugi odbędzie się w Piekarach Śląskich (wcześniej gościliśmy m.in w Lublinie, Nałęczowie, Kielcach, Płocku). Nie zabraknie okazji do wspomnień, wspólnego śpiewu, wymiany płyt i wydawnictw związanych z Budką Suflera, która z końcem roku 2014 zakończyła swoją działalność. Muzycy wciąż pozostali jednak aktywni na muzycznej scenie. Zespół przez lata swojej działalności zagrał w naszym regionie nie zliczoną ilość koncertów, wielokrotnie zapełniając m.in. Spodek. Przypomnę, że nie brakowało muzyków z naszego regionu współpracujących z lubelską grupą. W ostatniej dekadzie byli to m.in. Łukasz Pilch, Mirosław Stępień, Piotr Kominek, Małgorzata Orczyk, Tatiana Rupik czy jeszcze wcześniej Andrzej Sidło. Obecność na Śląsku Festiwalu poświęconemu muzyce lubelskiego zespołu nie może więc zaskakiwać. Muzyka Budki Suflera ma do dziś wiernych fanów w całej Polsce.

Polecam!