"Pielgrzymkowe kadry" - pod takim tytułem od końca maja do lipca 2019 roku prezentowana była na Placu Śląskich Noblistów u zbiegu ulic Miarki i Bytomskiej w Piekarach Śląskich wystawa fotografii mojego autorstwa, którą przygotowałem wspólnie z Zespołem Prasowym Urzędu Miasta Piekary Śląskie. Kolaże zdjęć przedstawiały obrazy, zdarzenia, sytuacje, a przede wszystkim ludzkie emocje towarzyszące corocznej, majowej, Stanowej Pielgrzymce Mężczyzn do Matki Boskiej Piekarskiej.

Ze zbioru kilkuset zdjęć, które wykonałem na przestrzeni ostatnich 10 lat podczas majowej pielgrzymki mężczyzn wybraliśmy blisko setkę. Wybór oczywiście nie był łatwy, ale chciałem, żeby zdjęcia ukazywały nie tylko to co się dzieje na samym szczycie kalwaryjskim podczas pielgrzymki ale również wokół, zwłaszcza wśród kaplic, drogi krzyżowej jak i na ulicach otaczających Kalwarię i Bazylikę. Właśnie tam gdzie przemieszczają się pielgrzymi, często oddając się modlitwie, zamyśleniu, gdzie w skupieniu, duchowo przeżywają wizytę w Piekarach u Matki Boskiej.

Zdjęcia pokazują czym jest pielgrzymka jakie duchowe i kulturowe wartości przekazuje. Być może wielu z pielgrzymów będzie się mogło nawet odnaleźć na zdjęciach, dlatego zapraszam do zapoznania się z wystawą podczas pobytu w Piekarach, zarówno w dniu pielgrzymki jak i w kolejnych dniach. Wystawa powstaje przy współudziale Zespołu Prasowego Urzędu Miasta Piekary Śląskie.

Kolaże zdjęć, które były elementem wystawy przedstawiam poniżej. Dodatkowo pojawiają się zdjęcia z pielgrzymki z roku 2018.